Bardzo dobry, mimo porażki, mecz młodzików

W meczu 13. kolejki rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Młodzików, Ślęza Wrocław przegrała ze Śląskiem II Wrocław 4:6. W poniedziałek grała też trzecia drużyna 1KS-u, która wysoko przegrała z UKS-em Gminy Miękinia.

13. kolejka II Wojewódzkiej Ligi Młodzików

ŚLĘZA WROCŁAW – ŚLĄSK II WROCŁAW 4:6 (1:3)

4:6 Żuchowski 80+1′

Ślęza – Malczyk, Wróblewski, Bukowski, Soszka, Bieńkowski, Zając, Szpila, Szpaderski, Kita oraz Supkowski, Szpik, Czepiżak, Kłodnicki

Świetne widowisko zafundowali kibicom młodzi piłkarze dwóch wrocławskich klubów. Zdecydowanym faworytem tego starcia był liderujący i nie mający jeszcze na koncie porażki, Śląsk II. My mieliśmy nadzieję, że żółto-czerwoni spróbują się temu faworytowi postawić i tak też się stało. Lider wygrał to spotkanie, ale naprawdę niewiele brakowało, by Ślęza zdobyła choćby punkt.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla Ślęzy, bo już w 2 min. po znakomitym uderzeniu gola strzelił Filip Szpila. Stracona bramka podrażniła Śląsk, który w kolejnych minutach osiągnął przewagę i mimo znakomitej postawy w bramce Zosi Malczyk, po 19 minutach było już 1:3. Ten rezultat utrzymał się do przerwy, choć im bliżej końca pierwszej odsłony, tym więcej okazji miała Ślęza, a przede wszystkim Filip Szpila, który dwukrotnie trafił w słupek.

Druga połowa to wymiana ciosów z obu stron. W 47 min. Tymon Szpaderski znakomitym podaniem obsłużył Beniamina Kitę, po którego strzale 1KS złapał kontakt. Goście szybko odpowiedzieli i takie sytuacje powtórzyły się jeszcze dwa razy, bo po bramkach Filipa Szpili i Tymona Szpaderskiego, zmniejszających straty do jednego gola, Śląsk szybko odpowiadał swoimi trafieniami  to ten zespół ostatecznie zwyciężył.

Porażka nigdy nie jest czymś przyjemnym, ale w tej kategorii wiekowej liczy się przede wszystkim to jak grają młodzi piłkarze, a w poniedziałkowy wieczór,  zarówno jedni jak i drudzy zagrali bardzo dobrze i za to należą im się brawa.

Zaległy mecz 8. kolejki IV Okręgowej Ligi Młodzików

UKS GMINY MIĘKINIA – ŚLĘZA III WROCŁAW 10:1 (5:0)

bramka – Słowik

Ślęza III – Kraus, Woźniak, Zadworny, Malerek, Parchatko, Waniek, Kabała, Zgorzyk, Słowik oraz Chubuk, Haleszczuk, Pawlicki, Hirowski, Poros.

Trener Weronika Gorzelińska – Widoczna przewaga fizyczna gospodarzy i brak kluczowych zawodników oraz bardzo dobra gra przeciwników przełożyła to składowe przekładające się na  wynik. Mieliśmy kilka kluczowych momentów takich jak dwukrotnie sam na sam z bramkarzem, które nie zostały wykorzystane.