Dodatni bilans w ligach młodzików

Zwycięstwa pierwszej, drugiej i piątej drużyny młodzików i porażki trzeciego i czwartego (młodziczki) zespołu, to bilans piątkowych i sobotnich meczów.

12. kolejka II Wojewódzkiej Ligi Młodzików

AP DZIERŻONIÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 3:6 (0:0)

Bramki – Kłodnicki 2, Szpaderski, Zając, Kabała, Słowiński

Ślęza – Adrian Zabrzecki, Bartosz Wróblewski,  Kajetan Bukowski, Kamil Soszka,  Patryk Marciniak, Maciej Zając,  Jan Czepiżak, Tymon Szpaderski,  Mikołaj Szpik oraz Tristan Kłodnicki,  Michał Kabała, Witold Sonnenberg, Kosma Słowiński

Trener Bartosz Książkowski – Przez większość pierwszej połowy długo utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak zbyt często szukaliśmy dośrodkowań których dobrze bronili rywale. Po przerwie zmieniliśmy sposób kreowania akcji pod bramką rywala co przyniosło natychmiastowy efekt w postaci zdobytych bramek. W ostatnich minutach zbytnio się rozluźniliśmy, przez co zbyt łatwo daliśmy sobie strzelić bramki.

12. kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

ŚLĘZA II WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY II 3:1 (1:0)

Bramki – Wieczorek, Jarosz, Mrożewski

Ślęza II – Łoposzko, Twardowski, Supkowski, Śniegoń, Jarosz, Sikorski, Szczepański, Węcławski, Tracichleb oraz Wieczorek, Kita, Waniek, Mrożewski

Trener Grzegorz Buczkowski – Cieszy dobra dyspozycja naszej drużyny. Mimo mocnego początku przeciwników, już w 6 minucie meczu po składnej akcji, rozpoczętej po otwarciu gry od bramkarki, wychodzimy na prowadzenie. Bramka wyraźnie zaskoczyła przeciwników, co pozwoliło nam na kontynuację ataków, jednak sytuacji bramkowych nie wykorzystaliśmy. Pod koniec pierwszej połowy rywale znów nas przycisnęli, ale dzięki dobrej grze naszej defensywy oraz świetnemu występowi Niny Łoposzko w bramce udało nam się utrzymać prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie to my rozpoczęliśmy od mocnego ataku, przez co w 45 minucie spotkania wynik podwyższył Dominik Jarosz, uderzeniem po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Od tamtej pory mecz wszedł na jeszcze większą intensywność, obie drużyny stworzyły sobie sytuacje na zdobycie bramki. Dogodnej sytuacji nie wykorzystali Kita oraz Szczepański. Nas od straty gola ratowała znów postawa bramkarki. W 67 minucie zawodnicy popisali się świetnym kontratakiem.
Bramkarka po złapaniu piłki szybko wznowiła do wahadłowego, który z kolei uruchomił Janka Szczepańskiego. On świetnym podaniem między obrońcami stworzył sytuację dla Sebastiana Mrożewskiego, który zdobył gola na 3:0. Nie starczyło nam jednak koncentracji na dowiezienie czystego konta, w 78 minucie rywale ustawili wynik na 3:1. Mecz w wielu momentach prawie kompletny. W końcu byliśmy skuteczni i konsekwentni w obronie. Oby ten mecz przełożył się pozytywnie na ostatnie kolejki sezonu.