II WLM U12 – Dwa kolejne zwycięstwa

W 7. trójmeczu w ramach rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Młodzików U12, Ślęza Wrocław wygrała z Moto-Jelczem Oława i Karkonoszami Jelenia Góra.

Trener Marcin Szczepankiewicz – Chłopcy w kolejnym trójmeczu, pokazali charakter, grając swoje do końca. Pierwszy mecz to wygrana 3:1 z Moto-Jelczem Oława (3xBacker). Po szybko zdobytej bramce Sebastiana Backera, który wykorzystał gapiostwo defensywy, po dobrym wysokim pressingu całej drużyny, to niespodziewanie gola, po błędzie na swojej połowie. Kolejne minuty to już budowanie przewagi i koncentracja, ciągle ataki i dużo sytuacji. Kolejna bramka to super akcja, ostatnie wyszlifowane podanie Szymona Antczaka do Backera i jest 2:1. Druga połowa to już dążenie zespołu do kolejnej bramki i jak strzelanie zaczął,  tak skończył Backer. Bardzo dobry mecz całego zespołu, dobrze graliśmy piłką, mimo zdecydowanej przewagi fizycznej  przeciwnika z którym nie chcieliśmy się z nim siłować, tylko mieć swój styl i sposób na grę.

Drugi mecz z Karkonoszami Jelenia Góra to wygrana 2:1 (Żyża, Zając). Mega intensywne starcie, w którym dwa zespoły chciały grać w piłkę. Nikt nie chciał tylko się bronić, dzięki czemu spotkanie mogło się podobać, bo emocji i zwrotów akcji nie brakowało. Pierwsza połowa 0:0, dużo sytuacji bramkowych, a bramkarz gości mocno się napracował. Drugą połowę zaczynamy od straconej bramki, ale charakter i gra do końca, doprowadziła najpierw do wyrównania. Z rzutu wolnego strzela Tymek Żyża, a napędzeni determinacją i grą na 120% mecz kończymy soczystym strzałem sprzed pola karnego Macka Zająca,  któremu strzały przez cały mecz nie wychodziły, a ten wyszedł fantastyczne. Brawo dla chłopców.  Kolejny weekend po którym mamy powody do zadowolenia.

Ślęza –  Maciek Kowalczyk, Tymek Żyża, Miłosz Noczyński, Piotrek Musiałowski, Filip Kalinowski, Sebastian Backer, Szymek Antczak, Filip Kroczak, Igor Krajewski, Przemek Rybiałek, Emil Barwicki, Maciek Zając.