III OLJM – Nieudana pogoń za Pogonią

W meczu 12. kolejki rozgrywek III Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza II Wrocław przegrała z Pogonią Oleśnica 2:3.

Z dobrej strony pokazała się druga drużyna Ślęzy w starciu, z wydaje się głównym kandydatem do awansu do ligi wojewódzkiej, a takim jest oleśnicka Pogoń. Nasi piłkarze wykazali się dziś zaangażowaniem, jakiego brakowało im często we wcześniejszych meczach i choć przegrali, to zasługują na pochwałę.

Od początku było to wyrównane spotkanie, choć w pierwszej połowie, zespołem częściej finalizującym swoje akcje strzałami była Pogoń. Po jednej z nich, Hubert Grygorcewicz zdołał obronić uderzenie jednego z rywali, lecz przy dobitce był już bezradny. Jeszcze przed przerwą, przyjezdni podwyższyli prowadzenie, po golu, który wzbudził duże kontrowersje, bowiem naszym zdaniem, zawodnik Pogoni, który w zamieszaniu podbramkowym umieścił piłkę w siatce, zanim to uczynił, kopnął (oczywiście niecelowo), w głowę Grygorcewicza. Co ciekawe nasz bramkarz po tym zdarzeniu leżał kilka minut na murawie, wcześniej było też kilka innych sytuacji, w których piłkarzom udzielano pomocy, do tego były też dwie zmiany w drużynie gości i przerwa na uzupełnienie płynów, a arbiter doliczył do tej części meczu zaledwie 60 sekund.

Po zmianie stron trwała wzajemna wymiana ciosów. Bardzo szybko, bo już w 47 min. mogła skuteczne cios wyprowadzić Pogoń, gdyby nie jeden z obrońców Ślęzy, który zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. W rewanżu fantastyczną okazję na zdobycie gola kontaktowego zmarnował Jakub Sikora. W 50 min. Pogoń strzeliła trzeciego gola i mogło się wydawać, że mecz już został zamknięty. Tymczasem, w 72 min. Szymon Trzeciakiewicz skutecznie wykonanym rzutem karnym, przywrócił nadzieję zespołowi Ślęzy. Ten sam piłkarz uderzeniem przy słupku w 88 min. zmniejszył prowadzenie Pogoni do zaledwie jednej bramki. Więcej już się osiągnąć nie udało, choć była jeszcze okazja by zremisować ten mecz, gdy już
w doliczonym czasie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeden z zawodników Ślęzy główkował tuż obok słupka.

ŚLĘZA II WROCŁAW – POGOŃ OLEŚNICA 2:3 (0:3)