IV OLT – Komplet punktów Ślęzy III

W meczu 1. kolejki rozgrywek IV Okręgowej Ligi Trampkarzy, Ślęza III Wrocław wygrała z Orłem Jelcz-Laskowice 3:1.

 
W inaugurującym rozgrywki IV OLT spotkały się ze sobą zespoły beniaminków i podobnie jak to miało miejsce jesienią, w niższej klasie rozgrywkowej, górą była Ślęza III, choć zwycięstwo nie przyszło jej łatwo.

Od samego początku było to wyrównane spotkanie, które lepiej rozpoczęła Ślęza. Już w 3 min. po długim podaniu Filipa Dąbrowskiego, Oliwier Kołodziej wykorzystał zawahanie bramkarza Orła i umieścił piłkę w siatce. W tej części meczu obie drużyny miały swoje okazje do zmiany rezultatu. Najlepszej dla gospodarzy nie wykorzystał Szymon Wypart, nie trafiając z kilku metrów do pustej bramki. Dwie doskonałe okazje mieli też przyjezdni, lecz posyłali piłkę obok słupka.

Na początku drugiej odsłony, po trafieniu Piotra Sabata, Orzeł wyrównał. W kolejnych minutach żaden z zespołów nie potrafił uzyskać przewagi. W 58 min. żółto-czerwoni po kolejnym golu Kołodzieja, ponownie wyszli na prowadzenie. Chwilę później, sędzia pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Jakubowi Mrukowi z Orła. Ta sytuacja miała duży wpływ na końco9we fragmenty spotkania, bowiem grająca w liczebnej przewadze Ślęza osiągnęła dużą przewagę i raz za razem stwarzała sytuacje podbramkowe. Wykorzystać się udało tylko jedną z nich. W 67 min. po asyście Maksymiliana Banasiaka, końcowy wynik ustalił Mikołaj Włodarski.

ŚLĘZA III WROCŁAW – ORZEŁ JELCZ-LASKOWICE 3:1 (1:0)

1:0 Kołodziej 3′
1:1 Sabat 43′
2:1 Kołodziej 58′
3:1 Włodarski8 67′

Ślęza III – Siudakiewicz, Dąbrowski, Molczyk, Witiw, Wypart, Harasczuk, Kołodziej, Fuchs, Śniegoń, Drozdowski, Gajewczyk oraz Kasprzykowski, Hajda, Banasiak, Cedro, Włodarski, Głowacki.

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii.