Program gier (dziewczyny) – 18/19 marca

W sobotę i niedzielę inaugurują wiosenne rozgrywki Centralnych Lig Juniorek zespoły Ślęzy U17 i U15. Nasze młodsze zespoły zagrają w turnieju w Lubinie.

 

10. kolejka Centralnej Ligi Juniorek U17

ŚLĘZA WROCŁAW – GÓRNIK ŁĘCZNA niedziela godz.12:30 Centrum Piłkarskie Ślęza Wrocław – Kłokoczyce
Celem minimum Ślęzy na wiosnę, jest zapewnienie sobie utrzymania w CLJ U17. Po udanej końcówce rundy jesiennej, wydaje się, że nasz zespół ten cel powinien osiągnąć. My mamy jednak nadzieję, że Ślęza nie tylko zapewni sobie ligowy byt, ale też postara się poprawić swoje miejsce w tabeli (7), bo wiemy, że dziewczyny jest na to stać. O punkty w pierwszym meczu w tym roku będzie jednak bardzo trudno. Do Wrocławia zawita bowiem jeden z faworytów nie tylko naszej grupy CLJ U17, ale też do zdobycia medali Mistrzostw Polski, bo takim jest Górnik Łęczna. O tym jak mocny jest to zespół świadczy choćby fakt, że aż pięć jego piłkarek znajdowało się w reprezentacji Polski U17, która przed kilkoma dniami wywalczyła awans do Mistrzostw Europy. O sil;e Górnika przekonała się też nasza drużyna jesienią, przegrywając w Łęcznej aż 0:8. To wszystko wskazuje, że w niedzielę Górnik będzie zdecydowanym faworytem. Ale czy to oznacza, że żółto-czerwone stoją na z góry straconej pozycji ? Absolutnie nie. Wiemy przecież, że nasze dziewczyny w piłkę też grać potrafią i robią to całkiem nieźle. Czy są zatem w stanie sprawić niespodziankę ? A czemu nie, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie o takową niezwykle ciężko. Przede wszystkim oczekujemy jednak na to, że podopieczne trenera Pawła Arciszewskiego,bez względu na wynik, przez całe 90 minut dadzą z siebie wszystko.

1. kolejka Centralnej Ligi Juniorek U15

ŚLĘZA WROCŁAW – CZARNI SOSNOWIEC sobota godz.14:30 Centrum Piłkarskie Ślęza Wrocław – Kłokoczyce
Po raz ostatni rozgrywki CLJ U15 odbywać się będą w dotychczasowej formule, czyli tylko wiosną. Od nowego sezonu (2023/24), podobnie jak w CLJ U17, zespoły rywalizować będą systemem dwurundowym, czyli jesień – wiosna. Ślęza jest jednym z kilku zespołów, który uczestniczy w rozgrywkach CLJ U15 od ich pierwszej edycji i będzie chciała pozostać w nich na przyszły sezon. Aby tak się stało, trzeba zająć miejsce w czołowej czwórce na koniec sezonu. Wniosek jest zatem prosty. Aby się utrzymać, trzeba rywalizować o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, a taki uzyskają tylko dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup. Czy Ślęzę stać jest na to, by się wśród nich znaleźć. Naszym zdaniem jest to realne, choć łatwo na pewno nie będzie. Na inaugurację rozgrywek Ślęza zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec, czyli z jednym z najbardziej utytułowanych, żeńskich klubów w naszym kraju. W poprzednim sezonie nasze dziewczyny przegrały z Czarnymi 0:2, a zespół ten w końcowej tabeli uplasował się na 4. miejscu. To już jednak historia. Teraz przed nami całkiem nowe rozdanie, w którym Ślęza jest w stanie mocno namieszać. Jest też w stanie wygrać inauguracyjny mecz i mocno wierzymy, że tak też się stanie.

Turniej PRO GIRL CUP sobota/niedziela Legnica ul. Hangarowa 6

W sobotę toczyć się będą rozgrywki zespołów roczników 2012/2013, a w niedzielę 2014/2015. Klasyfikacja prowadzona będzie tylko w tej pierwszej kategorii. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, w tych zawodach zaprezentują się drużyny Ślęzy Wrocław, a ich pozostali uczestnicy to – AMP Bolesławiec, Zagłębie Lubin, Femgol Lubin, Rawia Rawicz, Talent Trzebnica, Polonia Świdnica, Lechia Dzierżoniów, Miedź Legnica, Champion Chocianów, SAP Brzeg, APR Poznań, Stal Jasień, Unia Opole i czeski zespół Trutnov.