IV OLT – Lider z kolejnym kompletem punktów

W meczu 9. kolejki rozgrywek IV Okręgowej Ligi Trampkarzy, Ślęza III Wrocław wygrała z Forzą Wrocław 3:0.

Ślęza III dołożyła do swego dorobku kolejne 3 pkt, i wciąż będąc niepokonaną prowadzi w tabeli. W tym meczu nasi młodzi piłkarze jednak nie zachwycili, a podobać się mogła w zasadzie połowa pierwsze połowy w ich wykonaniu.

Już w 4 min po dośrodkowaniu Mikołaja Włodarskiego z rzutu wolnego, plecami piłkę do siatki skierował Dawid Haraszczuk. Nasza drużyna przeważała i wydawać się mogło, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Okazje były, lecz albo bardzo dobrze interweniował bramkarz Forzy, albo też brakowało szczęścia, jak w przypadku główki Haraszczuka, po której piłka obiła poprzeczkę. Im bliżej przerwy tym na boisku działo się coraz mniej i do szatni zespoły schodziły przy skromnym prowadzeniu 1KS-u

Po zmianie stron to Forza zaczęła stwarzać więcej zagrożeń. W 44 min. po raz pierwszy w tym starciu do interwencji zmuszony został Hubert Lubelski. Goście na tym nie zamierzali poprzestać, bowiem w krótkim odstępie czasu, oddali cztery uderzenia w kierunku bramki Ślęzy. Nasza drużyna pierwszą dogodną okazję w tej części meczu, której nie wykorzystał Marcel Cedro, miała w 57 min. W 61 min. z rzutu wolnego uderzył Michał Książek, bramkarz Forzy „wypluł piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką popisał się Michał Słomski. Prowadząc 2:0 byliśmy już spokojniejsi o wynik, ale trwało to niedługo bo w 65 min. sędzia pokazał, niesłuszną naszym zdaniem, czerwoną kartkę Haraszczukowi. Po chwili arbiter znów się chyba pomylił, nie uznając bramki dla Forzy, po rzekomym spalonym. Końcowy rezultat ustalił strzałem z ostrego kąta Książek, a miało to miejsce w 74 min.

ŚLĘZA III WROCŁAW – FORZA WROCŁAW 3:0 (1:0)

1:0 Haraszczuk 4′
2:0 Słomski 61′
3:0 Książek 74′

Ślęza III – Lubelski, Włodarski, Haraszczuk, Miszewski, Hajda, Cedro, Gajewczyk, Ksiązek, Banasiak, Kuśmierz, Michnicki oraz Głowacki, Gorczykowski, Kondracki, Chmarzyński, Słomski