MLJM – Jednostronny mecz Ślęzy z Dargfilem

W meczu 6. kolejki rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych, Ślęza Wrocław wygrała z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki 7:0

Przed przyjazdem do Wrocławia Dargfil miał na koncie 44 stracone bramki i ani jednej zdobytej. Po dzisiejszym meczu ten bilans wcale jednak nas nie dziwi. Z całym szacunkiem dla drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego i z sympatią dla jej piłkarek, troszkę jesteśmy zdziwieni tym, że właśnie temu zespołowi przyznano dziką kartkę do udziału w MLJM.

Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa, ale tak naprawdę, to nie lubimy oglądać takich spotkań, gdy w praktyce na boisku gra jedna drużyna, a ta druga tylko statystuje. Tak naprawdę, to Ślęza mogła by zagrać dziś bez bramkarki, bowiem Emilia Osowiecka ani razu nie miała okazji do interwencji, a piłkę kopnęła tylko wtedy, gdy zlitowały się nad nią koleżanki i same do niej ją zagrały. Cały mecz toczył się tylko i wyłącznie na połowie przyjezdnych. Na gole musieliśmy jednak długo czekać, gdyż nasze dziewczyny raziły nieskutecznością. Obstrzał bramki Dargfilu trwał od samego początku. W poprzeczkę trafiła główkując Zuzanna Frączkiewicz, po kilka uderzeń odnotowały Katarzyna Gaber i Karina Kruk. Bez powodzenia strzelały też Wiktoria Tyza, Gabriela Igałowicz, Wiktoria Frankowska i Natalia Jaremkieiwcz. W końcu worek z bramkami otwarty został przez Karinę Kruk w 30 min, lecz na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej połowy.

Między 44 a 48 min. Karina Kruk czterokrotnie pokonywała bramkarkę zespołu gości, a później jeszcze dwukrotnie trafiła też w poprzeczkę. Na listę strzelczyń wpisały się też Zuzanna Frączkiewicz i Sandra Piaseczna. W sumie skończyło się na 7. bramkach, choć gdyby Ślęza zdobyła ich dwa, a nawet trzy razy więcej, to przyjezdne też nie mogłyby mieć pretensji, bo to taki był bowiem mecz.

ŚLĘZA WROCŁAW – DARGFIL TOMASZÓW MAZOWIECKI 7:0 (1:0)