OLT – Bardzo ważne zwycięstwo trampkarzy

W meczu 7. kolejki rozgrywek II Okręgowej Ligi Trampkarzy, Ślęza Wrocław wygrała z FC Wrocław Academy III 3:1.

Trampkarze Ślęzy Wrocław odnieśli cenne zwycięstwo, które na półmetku rozgrywek pozwoliło im zrównać się punktami z AS Kiełczów i UKS-em Gmina Miękinia. Wygrana w meczu z FC Wrocław Academy była jak najbardziej zasłużona, ale też nasi trampkarze musieli się mocno na nią napracować.

W początkowym kwadransie spotkania było sporo walki, ale brakowało za to sytuacji podbramkowych. Pierwszą z nich i to doskonała miała Ślęza, gdy po znakomitym podaniu Dominika Szomy, nie wykorzystał jej Maciej Rękas. Z minuty na minuty zaczęła zarysowywać się przewaga żółto-czerwonych. Dłużej utrzymywali się oni przy piłce, i częściej gościli pod bramką rywali. W 21 min. bramkarz Akademii poradził sobie z uderzeniem Filipa Doktorskiego, a po chwili kapitalnie z kolei interweniował bramkarz Ślęzy – Hubert Grygorcewicz, przenosząc nad poprzeczkę piłkę kierującą się tuż po nią. W 28 min. dopisało nam szczęście, gdy futbolówka obiła słupek bramki 1KS-u. Jeszcze przed przerwą pożądanego skutku nie przyniosły uderzenia Rękasa, Jakuba Sikory i Tomasza Malczyka.

Tuż po wznowieniu gry Rękas przedarł się przez defensywę przeciwników, lecz strzelając nie trafił w światło bramki. Akademia odpowiedziała groźnym uderzeniem, po którym musiał interweniować Grygorcewicz. W 43 min. centymetrów zabrakło by Jakub Cieśla sięgnął piłki i skierował ją do pustej bramki. 60 sekund później cieszyliśmy się już jednak z gola, którego w zamieszaniu podbramkowym zdobył Kacper Szymczak. Kilka chwil potem nieźle uderzył Piotr Walczyk, nie na tyle jednak, by zaskoczyć bramkarza. W 48 min. po raz drugi w tym spotkaniu, fenomenalną interwencją popisał się Grygorcewicz. W 51 min. był on jednak już bezradny, po strzale piłkarza Akademii. Stracony gol jeszcze bardziej zmobilizował żółto-czerwonych, których podział punktów zupełnie nie satysfakcjonował. W 70 min. sytuacji sam na sam nie wykorzystał Rękas, ale 2 minuty później potrafił to już zrobić, dzięki czemu ponownie mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. W 74 min. Patryk Wajda chyba sam tylko wie, jak nie trafił do pustej bramki z 2. metrów. W ostatniej akcji meczu, po kontrataku, końcowy rezultat ustalił Sikora.

FC WROCŁAW ACADEMY III – ŚLĘZA WROCŁAW 1:3 (0:0)

0:1 Szymczak 44′