OLJM – Podział punktów w meczu ze Śląskiem

W meczu 8. kolejki rozgrywek I Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław zremisowała z WKS-em Śląskiem Wrocław 1:1

Trener Grzegorz Dorobek – Mecz mimo iż nie stał na wysokim poziomie to był emocjonującym widowiskiem, które do końca trzymało w niepewności co do wyniku końcowego.

W pierwszej połowie gra była wyrównana i oparta na prostych środkach. Jeszcze przed przerwą kontuzji ulegli Flarski i Opatowski, co ograniczyło nam pole manewru w drugiej połowie. W 30 min wynik otworzył Augustyn w sytuacji sam na sam z bramkarzem, dzięki czemu uspokoiliśmy grę. Po przerwie Śląsk zaatakował odważniej i w 50 min doprowadził do wyrównania po rzucie karnym. W  55min ma miejsce kluczowa sytuacja dla dalszego przebiegu meczu. W mojej opinii faulowany w polu karnym Cygan, zdaniem sędziego próbował wymusić rzut karny, za co otrzymał drugą żółtą kratkę i opuścił boisko. Od tego momentu inicjatywę przejął Śląsk, a my szukaliśmy swoich szans w ataku szybkim. Do końca meczy obie drużyn stworzyły po dwie dogodne sytuacje,ale wynik nie zmienił się. Szkoda zwłaszcza zmarnowanych sytuacji przez nas. Nie udało nam się trafić z 3 metrów do pustej bramki i w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kto nie kończy takich sytuacji nie zasługuje by wygrywać.
ŚLĘZA WROCŁAW – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 1:1 (1:0)
1:0 Augustyn  30′
1:1  ?  (karny)  50′
Ślęza (podstawowa jedenastka) – Dąbrowa, Stożek, Ćwiek, Flarski (25’Marut), Pawlak, Opatowski (41’Zając), Kubiak, Szewczyk, Cygan, Augustyn, Mleczak