TLM 6 – Młodziczki Ślęzy nie przestają zadziwiać swoją grą

W meczu 6. kolejki rozgrywek Terenowej Ligi Młodzików (grupa 6) Ślęza IV Wrocław (dziewczyny) wygrała z FC Wrocław Academy VI 6:0

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrały młodziczki Ślęzy Wrocław, które rozgromiły chłopaków z drużyny FC Wrocław Academy VI. Poczynania naszych młodziutkich piłkarek oglądało się z duża przyjemnością, bo choć boisko na Zakrzowie nie sprzyja zbyt bardzo w grze w piłkę, to mimo to dziewczyny świetnie sobie poradziły z rywalami, fajnie operując futbolówką, tworząc ciekawe akcje i wykazując się sporymi umiejętnościami technicznymi.

W pierwszej połowie mimo wielu okazji goli nie zobaczyliśmy. Bliskie ich zdobycia były Natalia Tomczyk, Sandra Piaseczna i Gabriela Lewicka. Worek z bramkami rozwiązał się za to po przerwie. Pierwsza na listę strzelców wpisała się w 33 min. Alicja Kuriata. W 36 min. Gabi Lewicka przejęła piłkę w środku pola i popędziła z nią w kierunku bramki Akademii, a zatrzymała się dopiero wtedy gdy piłka zatrzepotała już w siatce. Na kolejnego gola czekaliśmy do 42 min. Wtedy to po podaniu Weroniki Wybieralskiej, celnym uderzeniem popisała się Małgorzata Rogus. Ledwo gra została wznowiona od środka, a było już 4:0. Tym razem po kapitalnym rajdzie Natalii Tomczyk, skutecznie akcję wykończyła Weronika Wybieralska. W 50 min. po uderzeniu Magdaleny Półrolniczak, bramkarz nie zdołał opanować piłki, a Ala Kuriata z najbliższej odległości wepchnęła ja do bramki. Końcowy rezultat ustaliła w 57 min. Anna Grynkiewicz.

Ślęza zdobyła 6. goli, a mogła zdobyć przynajmniej dwa razy więcej. Nasze dziewczyny dominowały na boisku przez całe spotkane, a dość powiedzieć, że drużyna FC Wrocław Academy przez 60 minut oddała tylko jeden bardzo słaby strzał, z którym bez problemu poradziła sobie praktycznie bezrobotna dziś Hania Wieczerzak.

ŚLĘZA IV WROCŁAW (dziewczyny) – FC WROCŁAW ACADEMY VI 6:0 (0:0)

1:0 Kuriata 33′
2:0 Lewicka 36′