OLM II – Ślęza wróciła do gry o awans

W meczu 7. kolejki rozgrywek II Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza Wrocław wygrała z Olympicem III Wrocław 2:1.

Gdy przed dwoma tygodniami Ślęza przegrała w Żmigrodzie, a tydzień temu zremisowała z AP Champions Oława, wydawało się, że szanse awansu naszej drużyny zostały zredukowane do minimum. A tymczasem dziś możemy śmiało powiedzieć, że nasza drużyna znów jest w grze. Stało się tak po niespodziewanych wynikach lidera ze Żmigrodu (remis i porażka), przez co dziś w połowie sezonu obie ekipy mają po tyle samo zdobytych punktów.

Końcowy rezultat meczu z Olympicem mógłby sugerować, że było to w miarę wyrównane spotkanie. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Ślęza była dziś dużo lepsza i powinna wygrać wyżej, choć gol stracony pod koniec meczu, wzbudził w nas obawy, by nie zakończył się on podobnie jak ten rozegrany przed tygodniem z drużyną z Oławy.

Gra naszej drużyny mogła się podobać, a to dlatego, że chłopcy zagrali na swoim normalnym, czyli dobrym poziomie. Już w 1 min. sytuacji sam na sam nie wykorzystał Michał Sikora. Po chwili bez powodzenia uderzali Mateusz Konopka i Giovanni Suchy. Napór Ślęzy przyniósł pożądany skutek w 8 min, gdy po podaniu Patryka Fanga gola zdobył Suchy. W kolejnych akcjach trwał obstrzał bramki Olympicu, a najczęściej czynili to Konopka i Suchy. Drugiego gola zdobył jednak Sikora, który najlepiej się odnalazł w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Jeszcze przed przerwą bliski zdobycia bramki był Sebastian DenBoer, a w 30 min. po raz pierwszy i zarazem ostatni (został w przerwie zmieniony) interweniować musiał Tymek Majcher.

Po zmianie stron nasz zespół goli już nie strzelił, choć uderzenia Igora Kulewicza i Patryka Korczowskiego były niezłej marki. Bramkarz Olympicu poradził sobie też ze strzałami Konopki i Sikora. W 57 min. dosyć niespodziewanie, Olympic zdobył kontaktową bramkę, co spowodowało trochę nerwowości w grze naszej drużyny. Wynik nie uległ jednak już zmianie.

OLYMPIC III WROCŁAw – ŚLĘZA WROCŁAW 1:2 (0:2)