OLM V – Druga drużyna młodzików tylko remisuje z Pogonią

W meczu 2. kolejki rozgrywek V Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza II Wrocław zremisowała z Pogonią Oleśnica 1:1.

Duży niedosyt możemy odczuwać po tym spotkaniu, którego wynik nie odpowiada przebiegowi wydarzeń na boisku. Sympatyczna drużyna z Oleśnicy w całym meczu oddała jeden celny strzał, który pozwolił jej na wywiezienie z Wrocławia jednego punktu, a niewiele brakowało, by zapakowała ze sobą komplet punktów, bo Ślęza zdołała wyrównać dopiero w samej końcówce.

Początkowe minuty były w miarę wyrównane, a żadnej z drużyn długo nie udawało się stworzyć podbramkowego zagrożenia. z biegiem czasu inicjatywa zaczęła należeć do 1KS-u, ale to goście jako pierwsi mogli cieszyć się z gola, po bardzo ładnym uderzeniu z granicy pola karnego, po którym piłka zanim jeszcze zatrzepotała w siatce, odbiła się od wewnętrznej strony słupka. Po stracie gola nasz zespół zaatakował z większym impetem. W 19 min. szczęścia zabrakło Jakubowi Brodko, gdy po jego strzale piłka odbiła się od słupka, a następnie potoczyła się po linii bramkowej. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie niecelnie uderzał Błażej Bagiński, a ze strzałem Mikołaja Stępniewskiego, poradził sobie bramkarz Pogoni.

Po zmianie stron przewaga wrocławian była jeszcze większa, ale nie miało to przełożenia na rezultat. W 32 minucie kapitalnej szansy na zdobycie gola nie wykorzystał Patryk Andrzejewski. Z kolei Marcin Kinasz po długim rajdzie trafił piłka wprost w bramkarza. Ponownie swego szczęścia szukał uderzając z dystansu Kuba Brodko, lecz i tym razem niewiele się pomylił. Próbował też bezskutecznie wygrać pojedynek z bramkarzem gości Jan Witczak. Wreszcie w 58 min. przepięknym strzałem do wyrównania doprowadził Bartosz Sekulski. Do samego końca wrocławianie poszukiwali jeszcze kolejnego gola, lecz niestety, w tym meczu wynik już nie uległ zmianie.

ŚLĘZA WROCŁAW – POGOŃ OLEŚNICA 1:1 (0:1)