OLM II – Ślęza efektownie i wysoko wygrywa z Forzą

W meczu 2. kolejki rozgrywek II Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza Wrocław wygrała z Forzą Wrocław 9:1.

Efektownie i efektywnie zagrała pierwsza drużyna młodzików Ślęzy, nie dając żadnych szans całkiem niezłej drużynie, jaką jest Forza. Już od pierwszego gwizdka arbitra, żółto-czerwoni mocno zaatakowali. Tuż po rozpoczęciu meczu bliscy zdobycia gola byli Michał Sikora i Mateusz Konopka. W 4 min. bramkarz Forzy popisał się dobrą interwencja po uderzeniu Brajana Łazarewicza. Piłkarze Ślęzy grali z duża swobodą i raz za razem bez większego problemu przedostawali się w okolice pola karnego rywali. Zdobycie pierwszego gola było tylko kwestią czasu. doszło do tego w 10 min.gdy po świetnym podaniu Igora Kulewicza, nie do obrony huknął Mateusz Konopka. Po chwili powinno być już 2:0, lecz Michał Sikora w sytuacji sam na sam posłał piłkę w leżącego już na murawie bramkarza. Co się odwlecze, to nie uciecze i w 22 min. Ślęza zdobyła dwie bramki, a konkretnie uczynił to Giovanni Suchy. Po bombie Michała Sikory w 26 min. było już 4:0. Tuż przed przerwą goście zdołali uzyskać honorowe trafienie, ale zanim sędzia zaprosił zespoły na przerwę, na listę strzelców zdążył się jeszcze wpisać Alexander Lenzu. Ten sam piłkarz zdobył jeszcze trzy gole w drugiej części meczu, a końcowy rezultat ustalił Giovanni Suchy. Bramek dla Ślęzy mogło być zdecydowanie więcej, gdyby nasi piłkarze nie chcieli ich zdobywać w bardzo efektowny sposób, co zazwyczaj nie kończyło się sukcesem. Z drugiej strony nie można im się dziwić, że przy wysokim prowadzeniu, chcieli też trochę się pobawić grając radosny futbol.

ŚLĘZA WROCŁAW – FORZA WROCŁAW 9:1 (5:1)

1:0 Konopka (as.Kulewicz) 10′
2:0 Suchy (Kulewicz) 22′
3:0 Suchy (Łazarewicz) 22′
4:0 Sikora (Suchy) 26′