Postawiły się liderowi

W rozegranym w Polkowicach meczu ligi kadetek (o miejsca 1-6), Ślęza Wrocław przegrała z miejscowym MKS-em 51:65

Trener Filip Gryszko – Nasza drużyna na mecz derbowy udała się do Polkowic żeby zmierzyć się z liderem naszej grupy. Pomimo braku czterech zawodniczek, które w tym czasie przebywają na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Twardogórze przygotowując się do OOM ( Mileny Gryszko, Natalii Kaciuby, Natalii Gligi i Gabrieli Łuczak) nasze dziewczyny wyszły na boisko bardzo zmotywowane. Od pierwszych minut spotkanie było zacięte i było widać , że obydwie drużyny chcą wygrać ten mecz. Po dobrym początku Ślęzy i łatwych 6 pkt zdobytych przez Zuzę Wołowiec jednak do gospodynie wychodzą na prowadzenie i do przerwy wygrywają 10 pkt pomimo celnego rzutu równo z syrena Leny Graboń . Druga połowa to dobre fragmentu gry z obu stron. Nasze dziewczyny próbują dogonić rywalki i na koniec 3 kwarty udaje się zniwelować przewagę nawet do 4 pkt. Jednak bardziej doświadczone przeciwniczki po skutecznych akcjach w obronie i w ataku wracają na 10 pkt prowadzenie. W ostatniej odsłonie meczu nasze dziewczyny maja siłę jeszcze na ostatni zryw i na 2 minuty do końca meczu niwelujemy przewagę do 7pkt. Niestety brakuje sił w końcówce i przegrywamy derbowe spotkanie 65-51. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrała Marta Suwała zdobywając 19 pkt. Na pochowała jednak zasługuje cały nasz zespół.

MKS POLKOWICE – ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW 65:51 (21:12, 16:15, 19:16, 9:8)

Ślęza – Suwała 19 (1), Surowiec 8 (1), Graboń 4, Wołowiec 3, Turkiewicz 3, Michalska 2, Prędka 2, Murat 2, Mora 2, Zyzańska.

Sponsorem drużyn Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław w ligach kadetek i młodziczek jest Grupa PZU, inicjator programu Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wspiera związki, kluby i organizacje sportowe.