Ślęza sezon 2023/24 – Miejsce na podium, to dobre miejsce

Drużyna juniorek U16 Ślęzy Wrocław sezon 2023/245 zakończyła na dobry, trzecim miejscu.

 

Przypomnijmy, że rundę jesienną Ślęza U16 zakończyła na 3. miejscu w tabeli.

Mieliśmy małą nadzieję, że wiosną uda się odrobić straty do pierwszej dwójki i podobnie jak przed rokiem, uda się uzyskać awans do fazy play off Mistrzostw Polski. Tak się jednak nie stało. Ślęza powtarzając bilans z jesieni (4 zwycięstwa, remis i 2 porażki), uplasowała się w swojej grupie na najniższym stopniu podium, co być może dla kogoś stanowi zawód, lecz my uważamy, że był to kolejny dobry sezon w tej kategorii wiekowej, potwierdzający, że Ślęza zalicza się do szerokiej czołówki najlepszych zespołów w Polsce.

Rozgrywki wiosenne nasza drużyna zainaugurowała od pewnego (5:1) zwycięstwa nad Zagłębiem Femgolem Lubin. Potem doszło do bardzo prestiżowego, derbowego starcia ze Śląskiem, z którym jesienią żółto-czerwone wygrały i teraz chciały uczyni to ponownie. Był to bardzo ciężki mecz pod względem fizycznym a także emocjonalnym. Gol zdobyty zaraz po przerwie przez Sandrę Piotrowską, okazał się być złotym golem, który potwierdził, że w kategorii U16 najlepszym zespołem na Dolnym Śląsku jest wrocławska Ślęza. Kolejne dwa spotkania, z dwoma czołowymi drużynami w tabeli,  miały zadecydować o tym czy 1KS zdoła odrobić do nich straty i włączy się do rywalizacji o play off. Pierwszym z nich była bardzo wyrównana potyczka w Katowicach z Gieksą, zakończona remisem 2:2. 21 kwietnia do Wrocławia zawitał lider, czyli łódzki UKS SMS. Wrocławianki mocno się postawiły temu przeciwnikowi, zwłaszcza w pierwszej, zakończonej wynikiem 1:1 połowie. W drugiej odsłonie bramkę na wagę zwycięstwa strzeliły łodzianki. Po tym meczu było już jasne, że Ślęza nie zdoła wskoczyć na wyższe niż 3 miejsce w tabeli. W końcowej fazie sezonu nasza drużyna wygrała jeszcze w Pabianicach i Strzelcach Opolskich i przegrała w Katowicach z UKKS-em.

Mimo, że Ślęza zajęła gorsze miejsce niż w poprzednich rozgrywkach, to my możemy być zadowoleni, widząc jak dziewczyny się rozwijają, jak czynią stałe postępy, a to przecież dobrze rokuje na przyszłość.

W sezonie 2023/24 w zespole U16 zagrało 30 zawodniczek. We wszystkich, 14-stu meczach wystąpiła Maja Stasik. Najlepszą strzelczynią była Sandra Piotrowska z 9. golami na koncie.