Sobota młodzików pół na pół

W sobotnich meczach w ligach młodzików, pierwszej w sezonie porażki doznał pierwszy zespól 1KS-u, a drugie zwycięstwo odniosła Ślęza II.

3. kolejka I Wojewódzkiej Ligi Młodzików

ZAGŁĘBIE LUBIN – ŚLĘZA WROCŁAW 9:0 (4:0)

Ślęza – Zabrzecki, Kroczak, Kalinowski, Żyża, Gawrecki, Bałd, Backer, Antczak, Wójcikowski  oraz Salwirak, Orszulak, Barwicki

Trener Marcin Szczepankiewicz – Dobra gra przez pierwsze 35 minut i momenty w drugiej, ale byliśmy w naszych sytuacjach, szczególnie w 2 połowie, nieskuteczni. Przeciwnik wykorzystał dziś nasze wszystkie błędy oraz jak widać po wyniku był mega skuteczny. Dziś widać było brak 3. podstawowych zawodników, ale liczymy na ich wsparcie w następnych meczach, po powrocie do zdrowia.

3. Kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

UKS GMINY MIĘKINIA – ŚLĘZA II WROCŁAW 1:2 (0:1)

Bramki – Wojewódka, Dąbek

Ślęza II – Malerek, Bajor, Wróbel, Musiałowski, Dąbek, Chmieliński, Brzosko, Huber, Węcławski oraz Kowalczyk, Wojewódka, Rybiałek, Huk

Trener Grzegorz Buczkowski – Gra lepsza od wyniku. Na boisku zdecydowanie przeważaliśmy. Przeciwnicy jedynie nas kontrowali. Zawodnicy mocno weszli w mecz, wychodząc wysoko pressingiem,  odbierając piłkę. To przyniosło nam bramkę strzeloną w 9 minucie przez Szymona Dąbka. Do przerwy, mimo wielu sytuacji strzeleckich, utrzymał się wynik 1:0. Po przerwie rozpoczęliśmy jeszcze mocniej, dochodząc raz za razem do uderzenia. Szkoda, że dobrego momentu nie zamieniliśmy na podwyższenie prowadzenia. Im dalej w mecz, tym mniej sił mieliśmy, co powodowało błędy indywidualne. Po kontrze Przeciwników faulujemy w polu karnym, a oni karnego wykorzystują. Stracony gol nie wpłynął jednak na naszą grę, dalej kontynuowaliśmy grę ofensywną. Co przyniosło gola na 2:1 Gustawa Wojewódki, po ładnym strzale z powietrza po rzucie rożnym. Dobry, emocjonujący mecz, brawo dla zespołu. Dziękujemy Przeciwnikom za grę i życzymy powodzenia w następnych kolejkach.