I WLJM – Jest zwycięstwo na inauguracje sezonu

W meczu 1. kolejki rozgrywek I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław wygrała z Polonią-Stalą Świdnica 3:0.

Choć Ślęza w pierwszej połowie miała optyczną przewagę, to niewiele z niej wynikało, a to goście tworzyli groźniejsze sytuacje podbramkowe. Dopiero w końcowej fazie tej części meczu wrocławianie mieli dwie doskonałe okazje. W obydwu akcjach w głównej roli wystąpił Karol Chmielewski i za każdym razem kończył je strzałem w słupek. O ile w pierwszej sytuacji możemy mówić o pechu, to w drugiej nasz zawodnik zawalił już na całego, bo po minięciu bramkarza miał przed sobą pustą bramkę i trafił w jej obramowanie.

Po zmianie stron nasza drużyna przeważała już znacząco. Bliski otwarcia wyniku był Maciej Góral, ale z jego dobrym uderzeniem doskonale poradził sobie golkiper gości. Gola doczekaliśmy się wreszcie w 54 minucie, gdy po dośrodkowaniu Tomasza Wróbla z rzutu rożnego, skuteczną główką popisał się Dawid Haraszczuk. Goście starali się odpowiedzieć, jak choćby po strzale z dystansu ich zawodnika, po którym piłka w niewielkiej odległości przeleciała obok bramki. Zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych miała jednak Ślęza. Znakomitej okazji nie wykorzystał w 58 min. Tomasz Raputa. Precyzji zabrakło też próbom Haraszczuka, Górala i Dominika Fuchsa. Niewiele za to brakowało, by goście mogli cieszyć się z remisu, gdy bliski strzelenia swojaka był w 74 min. Jakub Sokołowski. Ten sam piłkarz w 80 min. popisał się doskonałą wrzutką, po której Fuchs podwyższył prowadzenie Żółto-Czerwonych. Chwilę potem goście odpowiedzieli strzałem w słupek. Mecz w praktyce zamknięty został w 82 min. po golu Jakuba Rawnika.

ŚLĘZA WROCŁAW – POLONIA-STAL ŚWIDNICA 3:0 (0:0)

1:0 Haraszczuk 54′