Dwa wysokie zwycięstwa w ligach okręgowych trampkarzy

Pierwszy zespół trampkarzy Ślęzy przebywa na turnieju w Zakopanem, za to dwie kolejne drużyny, zwyciężyły wysoko swoje mecze w ligach okręgowych.

2. kolejka III Okręgowej Ligi Trampkarzy

ŚLĘZA II WROCŁAW – PIAST ŻMIGRÓD 6:1 (0:1)

6:1 Małek 72′

Ślęza II – Polański, Witmajer, Kotlarz, Such, Graczyk, Kasprzak, Małek, Waliś, Bondarewicz, Juszkiewicz, Kotwicki oraz Kasprzykowski, Musiałkiewicz, Adamczyk, Mazur, Pietruszka, Czternasty, Dulak.

Kolejny dobry mecz, a zwłaszcza jego druga połowa, zespołu Ślęzy II, w którym nie było dziś ani jednego zawodnika z górnego dla tej kategorii wiekowej roku, 2008. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, w którym już w 9 min. wynik otworzyli goście. Do przerwy obie ekipy miały jeszcze swoje okazje, a najlepszej dla Ślęzy, nie wykorzystał Wiktor Małek w 22 min. Po zmianie stron inicjatywa należała do Ślęzy II. Wrocławianie już w 42 min. doprowadzili do wyrównania, po strzale Mateusza Walisia, któremu asystował Tomasz Mazur. To trafienie dodało jeszcze wiatru w skrzydła żółto-czerwonym. Szybko mogli oni objąć prowadzenie, lecz znakomitych okazji nie zamienili na gole Dawid Kotwicki i Waliś. Kilka innych uderzeń zawodników Ślęzy, mijało słupki z ich zewnętrznej strony. Przewaga gospodarzy przyniosła im wymierny skutek w 58 min. W niej to Małek, po minięciu dwóch rywali, obsłużył podaniem Michała Czternastego, a ten dopełnił formalności. Na skromnym prowadzeniu wrocławianie nie zamierzali poprzestać. W 67 min. do odbitej piłki dopadł Jakub Kotlarz i było już 3:1. Piłkarzem, który dokonał dużego wyczynu był Wiktor Małek, który między 69, a 72 min. zapisał na swoim koncie hat-tricka. Dwa z tych trzech goli padły po dośrodkowaniach Walisia z rzutu rożnego. W końcówce wynik nie uległ już zmianie, a po końcowym gwizdku, nasza drużyna miała powody do radości, nie tylko z wyniku, ale też z dobrze wykonanej pracy.

2. kolejka IV Okręgowej Ligi Trampkarzy

FORZA WROCŁAW – ŚLĘZA III WROCŁAW 0:4 (0:0)

0:1 Cedro (as. Drozdowski) 61′
0:2 Kołodziej 64′
0:3 Dąbrowski (Drozdowski) 72′
0:4 Drozdowski (Głowacki) 74′

Ślęza III – Siudakiewicz, Cedro, Drozdowski, Gajewczyk, Śniegoń, Książek, Włodarski, Dąbrowski, Hajda, Kołodziej, Kucharczyk oraz Traczyk, Kuśmierz, Kondracki, Chmarzyński, Głowacki.

Trener Marcin Kiewra – Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Nie brakowało akcji zarówno z naszej strony jak i ze strony Forzy. Na drugą połowę wyszliśmy rozkojarzeni i to przeciwnik przejął kontrolę nad meczem. Stwarzał groźne sytuacje z gry jak i po stałych fragmentach. Przełamanie nastąpiło w 61 minucie. Bramkę strzelił ambitnie grający Cedro po asyście Drozdowskiego. 3 minuty później było już 2-0 po uderzeniu Kołodzieja z 25m. Chłopcy grali do końca czego nagrodą były kolejne dwa zdobyte gole. Strzelcami Dąbrowski i Drozdowski. Cieszy wygrana i czekamy na kolejny mecz.