Zwycięstwo i dwie porażki w okręgówkach młodzików

W sobotnich meczach w ligach okręgowych młodzików, zwycięstwo zanotowała Ślęza IV, a punktów nie zdobyły drużyny Ślęzy II i Ślęzy III.

6. kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

ŚLĘZA II WROCŁAW – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 1:3

Bramka – Dąbek

Ślęza II – Zabrzecki, Orszulak, Salwirak,  Musiałkowski, Wojewódka, Wróbel, Wiśniewski, Bajor, Dąbek oraz Chmieliński, Noczyński, Brzosko, Krajewski

Trener Aleksy Awencki – Chciałbym pochwalić chłopców, ponieważ po pierwszej połowie utrzymywał się wynik 0:2 dla Śląska, a my mimo wszystko nadal stwarzaliśmy sobie okazje, strzelając w końcu na 1:2. Goniliśmy wynik do końca, jednak więcej szczęścia miał Śląsk strzelając na 1:3 w końcówce i zamykając tym samym mecz.]

5. kolejka IV Okręgowej Ligi Młodzików

SPORTING WROCŁAW – ŚLĘZA III WROCŁAW 5:2 (4:2)

Bramki – Pieniak, Nowak

Ślęza III – Huber, Melnychuk, Huk, Pieniak, Towarnicki, Gawlikowski, Łomiński, Mioduszewski, Jelenik oraz Balcerzak, Skowroński, Zimoch, Aulich

Trener Grzegorz Buczkowski – Z terenu lidera wracamy pokonani, ale nie mamy się czego wstydzić. Przez długi okres czasu prowadziliśmy – najpierw od 5 minuty po ładnym golu nożycami Filipa Pieniaka, a później, dwie minuty po wyrównaniu rywali, gola na 2:1 zdobył Tymon Nowak po indywidualnej akcji. Piorunująca była jednak końcówka pierwszej połowy. W 34 minucie, po błędzie defensywy tracimy gola na 2:2, w 36 minucie rywale wychodzą na prowadzenie, a w 38. je podwyższają. Pierwszą połowę kończymy wynikiem 4:2. W drugiej połowie wyszliśmy z wiarą w odrobienie strat, jednak już na samym jej początku błąd naszego bramkarza powoduje, że rywale ustalają wynik. Pozostała część meczu to nasze próby bezskutecznego odwrócenia wyniku. Zepchnęliśmy rywala do defensywy, jednak oni skrzętnie się bronili, a my nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Finalnie Sporting zasłużenie wygrywa, jednak uważam, że zespół dobrze się zaprezentował. Docenić należy zaangażowanie zespołu w akcje ofensywne, mimo niekorzystnego przebiegu meczu. W tej kolejce musieliśmy się mierzyć z absencją kluczowych zawodników, tym bardziej należy docenić zawodników za postawienie się mocnej drużynie. Przeciwnikom dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.

4. kolejka 5. Okręgowej Ligi Młodzików

FORZA WROCŁAW – ŚLĘZA V WROCŁAW 0:11

Bramki – Undziakiewicz 3, Woźniakowski 2, Grzelak, Cierpucha, Gierakowski, Zaniewicz, Nowakowski

Ślęza V – Kowalski, Zdunek, Woźniakowski, Smolara, Cierpucha, Krzywania, Grzelak, Załachowski, Nowakowski oraz Bocheński, Gierakowski, Shakirov, Undziakiewicz, Zaniewicz, Markuszewski