Zwycięstwo, remis i porażka młodzików

Pierwszy zespół młodzików Ślęzy wygrał wysoko, drugi zremisował z wyżej notowanym rywalem, a piąty przegrał swoje spotkanie.

11. kolejka II Wojewódzkiej Ligi Młodzików

ŚLĘZA WROCŁAW – LECHIA DZIERŻONIÓW 6:1 (2:0)

6:1 Szczepański 80+2′

Ślęza – Zabrzecki, Kabała, Supkowski, Jarosz, Wieczorek, Czepiżak, Węcławski, Kłodnicki, Mrożewski oraz Waniek, Szczepański, Sikorski, Śniegoń

Ślęza była faworytem tego spotkania i z tej roli wywiązała się należycie. Już w 2 min. po podaniu Tristana Kłodnickiego, piłkę do bramki wpakował Sebastian Mrożewski. Po objęciu prowadzenia nasza drużyna raz za razem marnowała kolejne szanse , by to prowadzenie zwiększyć, a najczęściej czynił to Kłodnicki (strzał w słupek a także strzał z kliku metrów wprost w bramkarza). Wreszcie przewaga wrocławian przyniosła wymierny skutek w 36 min. gdy obsłużony podaniem przez Mrożewskiego, celnym uderzeniem popisał się Jan Szczepański.

Po zmianie stron trwał pokaz nieskuteczności młodych piłkarzy 1KS-u. Dwóch znakomitych szans na gole nie zamienił Mrożewski, a jednej Kacper Wieczorek. Piłka w tym okresie raz zatrzepotała w siatce, a naszym zdaniem  gol zdobyty przez Dominika Jarosza powinien być uznany, z czym nie zgodził się jednak trener Lechii (niestety na mecz nie dotarł sędzia). Na kolejną, już uznaną bramkę czekaliśmy do 64 min. Po strzale Wieczorka bramkarz odbił piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką popisał się Kłodnicki. Lechia w tym meczu strzelała rzadko, a zazwyczaj nie były to groźne uderzenia. Wyjątkiem było to z 71 min. gdy czujnością wykazał się Adrian Zabrzecki. W 73 min. po wrzutce Wieczorka, czwartego gola dla 1KS-u zdobył Leon Waniek. W 76 min. gola dla Lechii zdobył Antoni Szewczyk, lecz uczynił to będąc na pozycji spalonej, co widzieli wszyscy, oprócz trenera gości, a że nikt nie miał zamiaru się kłócić, to trafienie zostało zaliczone. Wrocławianie odpowiedzieli na nie w najlepszy z możliwych sposobów, bo tuż po wznowieniu gry od środka, Wieczorek podwyższył na 5:1, a końcowy rezultat ustalił w doliczonym czasie Szczepański któremu asystował Mrożewski.

11. kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

ISKRA PASIKUROWICE – ŚLĘZA II WROCŁAW 1:1 (1:1)

Bramka – Wróblewski

Ślęza II – Kraus, Bukowski, Wróblewski, Soszka, Marciniak, Zając, Szpaderski, Kita, Słowiński oraz Tracichleb, Szpik, Sonnenberg

Trener Grzegorz Buczkowski –  Od początku ruszyliśmy mocno na przeciwnika. W pierwszych piętnastu minutach stworzyliśmy sobie sytuacje do strzelenia bramki, jednak ich nie wykorzystaliśmy. W 16 minucie popełniliśmy jedyny w tym meczu błąd w defensywie i kosztował on nas bramkę. Przeciwnicy wykorzystali nasze złe ustawienie i długim podaniem od bramkarza stworzyli sobie sytuację zmieniającą wynik. Odpowiedzieliśmy parę minut później, kiedy po dobrze rozegranym przez Patryka Marciniaka rzucie wolnym, gola zdobył Bartosz Wróblewski. Od tej pory większość czasu meczu spędziliśmy na połowie rywala. Jednak, poza dwiema groźnymi sytuacjami po stałych fragmentach gry, nie stworzyliśmy sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki i mimo dobrej gry nie udało nam się przechylić szali na naszą korzyść.