CLJ U16 – Porażka, której mogło by nie być, gdyby ?

W rozegranym w Lubinie meczu 3. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U16, Ślęza Wrocław przegrała z miejscowym Zagłębiem Femgolem 1:2.

Trener Aleksandra Kaczor – Zagrałyśmy bardzo nierówne spotkanie. Pierwsza połowa z mnóstwem strat i niedokładnych podań. W oczy rzucały się  braki techniczne w przyjęciu piłki. Na placu gry panował chaos. Nie potrafiłyśmy zbudować akcji zakończonej strzałem, a na dodatek po jednej ze strat piłki w środkowej strefie tracimy bramkę. Po korektach i wskazówkach w przerwie, druga połowa wyglądała już dużo lepiej. Szybko odrabiamy straty bramkowe po uderzeniu z rzutu wolnego Oliwii Batko. Szybko też niestety tracimy drugą bramkę ponownie po błędzie w przyjęciu piłki.  Do końca spotkania stwarzałyśmy sobie dużo sytuacji do strzelenia gola. Szybciej grałyśmy podaniem i wykorzystywałyśmy boczne sektory boiska, rozciągając szeregi obronne przeciwniczek. Szczęście nam nie dopisywało, ale też sędziowanie stało na niskim poziomie. Można kogoś nie lubić, ale wypaczanie wyniku nie gwiżdżąc ewidentnego karnego i rzutów wolnych jest przesadą. Nie wiemy też z jakiej przyczyny nasz Trener został obdarowany żółtym kartonikiem zwracając się do naszej zawodniczki z korektą ustawienia. Dziewczyny walczyły do końca o chociaż 1 punkt w spotkaniu z dużym zaangażowaniem z czego mogą być dumne. Wyciągamy wnioski z naszych błędów pracujemy nad brakami na treningach i idziemy dalej.

ZAGŁĘBIE FEMGOL LUBIN – ŚLĘZA WROCŁAW 2:1 (1:0)