CLJ U18 – Juniorki bez wiary w meczu z liderem

W meczu 9. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U18, Ślęza Wrocław przegrała z Czarnymi Sosnowiec 0:6.

W niedzielę do Wrocławia zawitał lider rozgrywek CLJ U18, niepokonany dotąd zespół Czarnych Sosnowiec, a po tym co zaprezentował, śmiało możemy go typować jako jednego z głównych kandydatów do tytułu Mistrza Polski,  którego to tytułu sosnowiczanki zresztą bronią. Drużyna gości była zdecydowanym faworytem, ale po cichu liczyliśmy,  że wrocławianki temu faworytowi się postawią, jak to już niejednokrotnie czyniły w starciach z teoretycznie lepszymi drużynami. Niestety, dziś nasze dziewczyny sprawiały wrażenie jakby brakowało im wiary w to, że z ekipą z Sosnowca można powalczyć. Zespół gości od początku przejął inicjatywę, grając dobrze oglądający się futbol. W grze naszej drużyny widać było za to nerwowość. Tak naprawdę ostatni kwadrans pierwszej połowy, który był najlepszym okresem w tej potyczce w wykonaniu wrocławianek, mógł dawać jakieś nadzieje, że po przerwie zobaczymy bardziej wyrównane spotkanie. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Szkoda, bo wiemy doskonale, że młode piłkarki 1KS-u potrafią grać zdecydowanie lepiej, a dziś sprawiały wrażenie, jakby poddały się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

ŚLĘZA WROCŁAW – CZARNI SOSNOWIEC 0:6 (0:2)

Ślęza – Śmiechowicz (46’Budzyń), Rożnowicz (46’Polak), Szwarc, A.Piotrowska (61’Adamska), Butwicka (77’Jakubowska), S.Piotrowska (46’J.Zonenberg), Piekarska, Stachura (77’Włodarska), Badowska, Rozwadowska (77’Moeglich), Brzezińska