II WLJM – Wygrał zespół lepszy

W meczu 11. kolejki rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław przegrała z Parasolem Wrocław 1:4.

Było to bardzo ważny mecz w kotekście rywalizacji o utrzymanie w II WLJM. Tymczasem w pierwszej połowie po naszych zawodenikach kompletnie tego nie było widać. Można powiedzieć, że oni tylko byli na boisku a w piłke grał Parasol. Goście już do przerwy powinni rozstrzygnąć to spotkanie mając ku temu wiele okazji, z których na nasze szczeście wykorzystali tylko jedną. Po stronie Ślęzy odnotować możwemy za to tylko jedno stworzone pod bramką rywali zagrożenie, a był nim wykonywany w 45 min. przez Igora Kociemskiego, rzut wolny.

Po przerwie żółto-czerwoni zagrali lepiej. Już w 48 min. w poprzeczkę trafił Damian Staniec. Niestety, bardzo dobrze interweniujący w pierwszej połowie Mateusz Pass, w 59 min. popełnił duży błąd, po którym Parasol zwiększył rozmiary prowadzenia. Po tym straconym golu nastąpił najlepszy fragment gry 1KS-u w tym starciu. Dwukrotnie dobrych sytuacji nie wykorzystał Radosław Walerowicz. Swoich szans na gole nie zamienili też Igor Machała i Mateusz Jasiczek, a Kociemski z kolejnego rzutu wolnego, uderzył zbyt lekko. Nadzieja na zmianę losów meczu obudziła się w nas w 73 min, po bardzo ładmym golu strzelonym przez Machałę. Niestety, jak się później okazało, było to tylko honorowe trafienie Ślęzy, a tymczasem Parasol w końcowych minutach strzelił jeszcze dwie bramki, pieczętując swoje zasłużone zwycięstwo.

ŚLĘZA WROCŁAW – PARASOL WROCŁAW 1:4 (0:1)