II WLT U15 – Ciężko wywalczone 3 pkt przez lidera

W meczu 8. kolejki II Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy U15, Ślęza Wrocław wygrała z Parasolem II Wrocław 2:1.

Ósmy mecz i ósme zwycięstwo zanotowała w sobotę drużyna trampkarzy Ślęzy. Nie były to jednak łatwo zdobyte trzy punkty. Tak naprawdę, spotkanie to mogłoby się skończyć również odwrotnym rezultatem, bowiem drużyna Parasola II była dziś nie tylko równorzędnym rywalem dla lidera, ale też były okresy, gdy w tym starciu przeważała.

Ślęza doskonale weszła w to spotkanie, bo już w 2 min. po wrzutce Adama Opolskiego, strzałem głową umieścił piłkę w siatce Artur Piaseczny. W początkowych minutach nasz zespół grał jak na lidera przystało, czyli bardzo dobrze. Gdy w 7 min. Bartosz Tyczka ładnym uderzenie podwyższył rezultat na 2:0, mogło się wydawać, że będzie to mecz z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Kolejne minuty mogły te przypuszczenia potwierdzić, bowiem nasz zespól stworzył jeszcze kilka sytuacji bramkowych, z których jednak żadnej na gola nie zamienił. Gdy Parasol w 32 min. strzelił gola kontaktowego, mogliśmy go uznać jako wypadek przy pracy, ale jak się potem okazało, był on poważnym ostrzeżeniem dla żółto-czerwonych.

Pierwsza połowa należała do Ślęzy, ale za to w drugiej zespołem lepszym był Parasol. Nasza drużyna oddała inicjatywę gościom, a oni coraz częściej i coraz bardziej niebezpiecznie atakowali. w 58 min. po uderzeniu zawodnika Parasola piłka otarła się o zewnętrzną część słupka. W 66 min. szczęśliwie, bo na dwa razy, Szymon Majchrzak poradził sobie w trudnej sytuacji, a w 77 min. bramkarz 1KS-u zasłużył na miano bohatera tego starcia, fenomenalnie broniąc strzał, po którym wszyscy widzieli już piłkę w siatce.

Wiadomo, że każdej drużynie od czasu do czasu musi się trafić słabszy mecz, a dziś taki się trafił zespołowi Ślęzy. Mimo to zdołał on wygrać i dlatego, to zwycięstwo trzeba cenić i szanować. Przed nami jeszcze 6 spotkań, a przewaga 1KS-u nad kolejnymi zespołami wciąż wynosi 9 pkt. Możemy zatem powiedzieć, że cel jest już blisko, ale żeby został on osiągnięty, nie można spocząć na laurach.

ŚLĘZA WROCŁAW – PARASOL II WROCŁAW 2:1 (2:1)

1:0 Piaseczny 2′