Juniorki pozostają w CLJ U17

W sezonie 2020/21 zespół Ślęzy Wrocław wciąż będzie grać w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U17.

 

Runda wiosenna sezonu 2019/20 miała zadecydować, czy Ślęza Wrocław zachowa miejsce w rozgrywkach CLJ U17. Dziś już wiemy, że tak też będzie, po tym jak Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował w swoim komunikacie o zakończeniu sezonu.

Treść komunikatu :

„Jednocześnie postanowiono o zakończeniu rozgrywek Centralnej ligi Juniorek U-17, Centralnej Ligi Juniorek U-15, Reprezentacji WZPN Trampkarek U-14 i Mistrzostw Polski Dziewcząt U-13.

Jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek grupowych Centralnej Ligi Juniorek U-17 w sezonie 2019/2020 przyjęta została kolejność drużyn w tabelach poszczególnych grup po rozegraniu meczów 10. kolejki, tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Jednakże, w związku z brakiem możliwości rozegrania meczów finałowych, zwycięzca tych rozgrywek nie zostanie wyłoniony. Wszystkie drużyny utrzymują się w rozgrywkach i przystąpią do Centralnej Ligi Juniorek U-17 w sezonie 2020/2021.

W związku z rozegraniem tylko jednej kolejki rozgrywek, kolejność drużyn w tabelach końcowych poszczególnych grup Centralnej Ligi Juniorek U-15 i rozgrywek o klubowe Mistrzostwo Polski Dziewcząt U-13 w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 nie zostanie ustalona.”

Co do rozgrywek juniorek, tu i ówdzie pojawiły się informacje, że w związku a zaistniałą sytuacją, w nowym sezonie w drużynach będą mogły grać cztery zawodniczki z rocznika 2003 (w tym sezonie był to górny rocznik). W praktyce oznacza to, że w naszej drużynie wciąż będą mogły występować Zuzanna Frączkiewicz, Joanna Janik, Emilia Osowiecka i Wiktoria Tyza, czyli podstawowe zawodniczki obecnego sezonu.

Co do CLJ U15, niestety, mimo awansu naszej drużyny do tych rozgrywek, nie zdołała ona rozegrać w nich choćby jednego meczu. Na tą chwilę nie wiemy, czy w nowym sezonie drużyny klubów, które zakwalifikowały się do CLJ U15 będą w niej grać jesienią, czy też ponownie o awans będą rywalizować w rozgrywkach wojewódzkich.

W rozgrywkach U13, Ślęza po tym jak zdecydowanie zwyciężyła w rozgrywkach wojewódzkich, wiosną miała bronić tytułu drugiego wicemistrza Polski. Z racji, że tak się nie stanie, to jeszcze przez kolejny rok będziemy mogli mówić, że 1KS jest aktualnym brązowym medalistą naszego kraju w tej kategorii wiekowej.