Kadetki – Ślęza wyraźnie lepsza w meczu na szczycie

Zwycięstwo i porażka, to bilans sobotnich meczów zespołów kadetek Ślęzy Wrocław.

Trener Filip Gryszko – W sobotę podopieczne trenera Filipa Gryszko i Łukasza Bartnickego podejmowały na swoim parkiecie drużynę Centrum Medyczne Magnolia KKS Siechnice. Do tej pory żadna z drużyn nie przegrała jeszcze swojego meczu w lidze. Zawodniczki Ślęzy przystąpiły do tego meczu bardzo skoncentrowane i zmotywowane, co można było zobaczyć od pierwszych minut spotkania. Celne rzuty z dystansu oraz dobre rozbicie agresywnej obrony rywalek pozwoliło wyjść na wysokie prowadzenie i pierwszą kwartę Ślęza wygrywa 24-10.
O drugiej kwarcie zawodniczki Ślęzy chyba chcą jak najszybciej zapomnieć. Słaba gra w obronie , niewymuszone straty i niecelne rzutu z łatwych pozycji powodują nerowość na boisku i na ławce. Konsekwencją jest remis w tej kwarcie 15-15 i do przerwy 39-25. Trzecia i czwarta kwarta to popis naszych młodych koszykarek a w szczególności Marty Suwały, która raz po raz trafia do kosza przeciwniczek zdobywając w tym fragmencie 12 pkt z rzędu a w całym spotkaniu 28 pkt ( 2×3 ). Dzięki dobrej grze całej drużyny w drugiej połowie wygrywamy mecz 88-50 i dopisujemy kolejne zwycięstwo . Brawo Ślęza ,brawo dziewczyny !!!

ŚLĘZA WROCŁAW – CENTRUM MEDYCZNE MAGNOLIA KKS SIECHNICE 88:50 (24:10, 15:15, 26:7, 23:18)

Ślęza – Suwała 28 (2), Falkowska 13, Surowiec 11, Murat 9, Gryszko 8, Wołowiec 8, Zyzańska 5 (1), Prędka 2, Kaciuba 2, Mora 2, Michalska, Morawska

W sobotę grał też nasz drugi zespół, który mimo bardzo ambitnej postawy, wyraźnie uległ faworyzowanemu MKS MOS Wrocław.

ŚLĘZA II WROCŁAW – MKS MOS BETARD WROCŁAW 44:86 (11:23, 9:18, 16:18, 8:27)

Ślęza II – Krzysztofik 14, Beharier-Mróz 11, Skrzyńska 6, Gąssowska 5, Hutnik 5, Osika 2, Wierzgacz 1, Pietluch, Nowicka, Nehrebecka, Łaban