Po kapitalnym meczu kadetki odnoszą jakże ważne zwycięstwo.

W meczu 8. kolejki rozgrywek ligi kadetek (o miejsca 1-6), Ślęza Roof Renovation Wrocław wygrała z ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. 71:60.

Trener Filip Gryszko – Niesamowity spektakl dały nam nasze młode koszykarki w dzisiejszym spotkaniu z wyżej rozstawionym rywalem z Gorzowa. Mecz od początku stał na wysokim poziomie. Ciekawe akcje z jednej i z drugiej strony, celne rzuty za 3 pkt i dużo walki pokazały zawodniczki z obu stron. Do przerwy na nieznaczne prowadzenie wyszedł zespół z Gorzowa dzięki bardzo dobrej grze w ataku. Ta cześć spotkania kończy się wynikiem 37:30 dla zespołu gości. Po przerwie widać, że nasze zawodniczki wychodzą zmotywowane i głodne zwycięstwa. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Kanonadę zaczyna Marta Suwała, trafiając rzut zza łuku. Następnie dwa razy z rzędu trafia Milena Gryszko a cały festiwal strzelecki zakańcza Lena Surowiec. Dzięki dobrej skuteczności wygrywamy tę kwartę 18:15. Czwarta kwarta to niesamowita determinacja naszych dziewczyn w obronie. Impuls do agresywnej obrony daje Julia Murat, Lena Surowiec Zuza Wołowiec. Gabrysia Łuczak, daje bardzo dwa ważne bloki i zbiera piłki na naszej tablicy. W ataku, grą mądrze kieruje Amelia Zyzańska i Lena Surowiec. Dzięki dobrej grze zespołowej wygrywamy tę kwartę 23:8 i całe spotkanie 71:60.
Brawo dla całego zespołu 💪💪💪. Dziewczyny zrobiły sobie prezent na Dzień Kobiet.

Od. red. Ślęza wygrała większą różnicą punktową niż przegrała w Gorzowie. To oznacza, że nasz zespół pozostaje w grze o 2 miejsce w końcowej tabeli. Aby je zając potrzebne są do spełnienia dwa warunki. Pierwszym z nich jest zwycięstwo 1KS-u w pozostałych, trzech do rozegrania meczów, a drugim wygrana niepokonanego dotąd MKS-u Polkowice z drużyną z Gorzowa.

ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW – ENEA AZS AJP GORZÓW WLKP. 71:60 (15:17, 15:20, 18:15, 23:8)

Ślęza – Gryszko 18, Surowiec 12, Łuczak 12, Suwała 9, Zyzańska 5, Murat 5, Wołowiec 4, Mora 2, Kaciuba 2, Graboń 2, Gliga, Prędka.

Kolejne emocje związane z młodzieżowymi zespołami Ślęzy czekają już nas dziś. O godz.17 w Sali Sportów Walki, dojdzie do siostrzanych derbów w lidze młodziczek pomiędzy pierwszą i drugą drużyną Ślęzy BFD Wrocław.

Sponsorem drużyn Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław w ligach kadetek i młodziczek jest Grupa PZU, inicjator programu Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wspiera związki, kluby i organizacje sportowe.