Mimo porażki dziewczynom należą się brawa

W zaległym meczu rozgrywek VII Okręgowej Ligi Trampkarzy, Ślęza III Wrocław (dziewczyny) przegrała z Wratislavią Wrocław 2:3.

Trener Marlena Mikołajczyk – Na dużą pochwałę zasługuje kultura gry dziewczyn, które pomimo gry z chłopcami nie bały się grać piłką. Wyglądało to momentami bardzo dobrze, ale nie przekładało się na ilość oddanych strzałów w pierwszej połowie meczu. Nie udało się również uniknąć błędów, które trzykrotnie zostały skutecznie wykorzystane przez zespół Wratislavii. My cały czas goniłyśmy wynik, najpierw na 1:1 trafiła Zuza Graba, a 5 minut przed końcem meczu drugą bramkę zdobyła Gosia Rogus. Mam wrażenie, że gdyby mecz trwał jeszcze kilka minut dłużej, to znalazłybyśmy drogę do bramki po raz trzeci, bo dziewczyny w końcówce spotkania były niesamowicie zdeterminowane, aby urwać ten jeden punkt rywalowi. Nie udało się, ale napawa optymizmem fakt, że nie zabrakło nam piłkarskiej zawziętości, ambicji i determinacji, aby gonić wynik. Dziewczyny zostawiły na boisku serducho i zdrowie, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Traktujemy tą przegraną jako dobrą naukę i sprawdzian naszych umiejętności na tle silniejszego fizycznie rywala.