Młodziczki i orliczki w sobotę wybrały się do Skierniewic

W sobotę zespoły młodziczek i orliczek Ślęzy Wrocław uczestniczyły w turnieju EMKA Cup 2021, który odbył się w Skierniewicach.

 
Trener Pamela Dziadek – W sobotę druga drużyna młodziczek wzięła udział w turnieju „EMKA Cup”, w którym miała możliwość rozegrać mecze z drużynami żeńskimi z województwa łódzkiego. Nasze piłkarki ostatecznie zajęły piąte miejsce, przegrywając rywalizację z przeciwniczkami głównie warunkami fizycznymi. Jestem bardzo zadowolona z dziewczyn, które dobrze zagrały w obronie a także w ataku konstruowały akcje, które potrafiły zaskoczyć przeciwniczki. Uważam, że była to dobra lekcja dla nas, z której na pewno wyciągniemy wnioski.

Wyniki :

Ślęza – Mazovia Grodzisk Mazowiecki 1:4 (Sójka)
Ślęza – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 0:4
Ślęza – Emka Skierniewice 2:0 (Matkowska, Gałka)
Ślęza – Sarenki 1:4 (Batko)
Ślęza – Emka II Skierniewice 0:2

Ślęza – Batko, Demska, Gałka, Matkowska, Sójka, Lisowska, Ruszczak, Jezierska
Trener Aleksandra Malinowska – W tym samym turnieju, ale w kategorii 2010 i młodsze wzięły udział dwie drużyny orliczek. Turniej rozgrywany był na hali, w systemie 4+1. Nasze drużyny rywalizowały z takimi zespołami jak: Emka Skierniewice, UKP Akademia Sarenek Zławieś Wielka, Piastovia Piastów oraz Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Pierwsza drużyna niezbyt dobrze rozpoczęła turniej, ponieważ dwukrotnie uległa przeciwniczkom. Natomiast zwyciężyła w kolejnych dwóch spotkaniach, a w ostatnim meczu, którego stawką było 3 miejsce, uległa drużynie z Piastowa 2:1, tracąc bramkę w końcówce meczu. Druga drużyna zakończyła turniej z bilansem 2 zwycięstw i trzech porażek. Ostatecznie zajmujemy miejsca 4 i 5. Nasza gra tego dnia nie była zadowalająca. Wiem na co stać dziewczyny, jakie umiejętności posiadają i czego mogę już od nich wymagać. Dzięki możliwości gry z dziewczęcymi drużynami, wiemy na jakim jesteśmy etapie i które aspekty musimy jeszcze poprawić, aby stawać się coraz lepsze, zarówno w perspektywie indywidualnej jak i zespołowej. Mimo to, wyjazd mogę uznać za udany, bo odrobiłyśmy kolejną cenną lekcję. Dziękuję organizatorom za przygotowanie takiego wartościowego turnieju, a także drużynie za kolejny wspólny wyjazd.

Wyniki Ślęza I Wrocław :

– UKP Akademia Sarenki Zławieś Wielka 0:2
– Emka Skierniewice 0:2
– Ślęza Wrocław II 4:0
– Piotrcovia Piotrków Trybunalski 6:1
– Piastovia Piastów 1:2

Wyniki Ślęza II Wrocław :

– Piastovia Piastów 2:1
– Piotrcovia Piotrków Trybunalski 2:1
– Ślęza Wrocław I 0:4
– UKP Akademia Sarenek Zławieś Wielka 1:2
– Emka Skierniewice 2:3

Ślęza I – Maja Korniak, Anna Augustynowicz, Aleksandra Rozwadowska, Sara Andruschak, Alicja Gorczyca, Natasza Domagała, Natasza Żabiuk
Ślęza II – Maja Bzdun, Alicja Cicha, Nina Łoposzko, Evelina Tkachenko, Gabriela Myślińska, Jagoda Gotfryd, Anna Lorek