MMP U15 – Turniej finałowy w Gdyni

Od środy do niedzieli (22-26 maja) w hali Gdyńskiego Centrum Sportu, rozgrywany będzie finałowy turniej Mistrzostw Polski w kategorii U15.

Osiem najlepszych zespołów kadetek od środy rozpocznie rywalizację, której stawką będzie tytuł Mistrza Polski. W tym gronie znajduje się też Ślęza BFD Wrocław. Przed rokiem nasza drużyna, również w Gdyni zajęła 4. miejsce. Teraz marzy nam się coś więcej, ale podobne marzenia mają młode koszykarki wszystkich drużyn, które zaprezentują się na gdyńskim parkiecie.

Ślęza BFD w tym sezonie pisuje się znakomicie, co jednak nie powinno dziwić, bowiem w kadrze drużyny prowadzonej przez trenerów Grzegorza Krzaka i Bartosza Błauciaka znajdują się dziewczyny, które  w poprzednich dwóch sezonach sięgały po mistrzowski tytuł w kategorii U13. Ślęza bez porażki zakończyła sezon zasadniczy i z kompletem zwycięstw zakończyła turniej półfinałowy rozegrany w Koszalinie. To już jednak jest tylko historia, a teraz przed dziewczynami nowe wyzwanie i zdecydowanie wyżej podniesiona poprzeczka.

Jak w każdym turnieju finałowym, także w tym zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których po dwa najlepsze awansują do półfinałów, a pozostałe zagrają pozostałe o miejsca 5 i 7. Ślęza trafiła do grupy B. w której mierzyć się będzie kolejno z :

Środa godz.13:00 – MUKS POZNAŃ – Zespół, który przed rokiem uplasował się na 6. miejscu. Podobnie jak Ślęza, MUKS rywalizację ogólnopolska rozpoczął od turnieju półfinałowego. Poznanianki awans wywalczyły na zawodach rozegranych w Ostrołęce, w których zajęły 2. miejsce z bilansem 2-1.

Czwartek godz.15:00 – MMKS KATARZYNKI TORUŃ – Torunianki również do zmagań ogólnopolskich przystąpiły od fazy półfinałowej i zwyciężyły w turnieju rozegranym na własnym parkiecie z bilansem 2-1.

Piątek godz.10:00 – ENEA AZS SZKOŁA GORTATA POZNAŃ – Drużyna z Poznania ma za sobą dwa turnieje eliminacyjne. W rozegranym w Bydgoszczy ćwierćfinale zwyciężyła z kompletem zwycięstw, a w półfinale, który odbył się w Poznaniu, uplasowała się na 2. miejscu z bilansem 2-1.

W grupie A zagrają :

LIDER BIOFARM SWARZĘDZ – Piąta drużyna poprzedniego turnieju finałowego. W tym sezonie Lider wygrał wszystkie mecze w turnieju ćwierćfinałowym, który odbył się w Krakowie, i zajął 2. miejsce z bilansem 2-1, w półfinale, który miał miejsce w Toruniu.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – Aktualny wicemistrz Polski. W rozegranym w Leżajsku turnieju ćwierćfinałowym Zagłębie wygrało wszystkie mecze i zwyciężyło też z bilansem 2-1 w zawodach półfinałowych, które odbyły się w Ostrołęce.

NAUTIQUS SZKOŁA GORTATA POLITECHNIKA GDAŃSK – Brązowy medalista sprzed roku. Zespól, który o awans rywalizował od fazy pólfinałowej i w turnieju rozegranym w Poznaniu wygrał wszystkie mecze.

GTK VBW GDYNIA – Gospodarz, a zarazem zespół broniący tytułu mistrzowskiego. GTK wygrało z kompletem zwycięstw na koncie turniej ćwierćfinałowy w Pabianicach i zajęło 2. miejsce w koszalińskim półfinale z bilansem 2-1 (porażka ze Ślęzą 56:92).

Jak widać stawka drużyn, które zagrają w Gdyni jest zacna i spodziewać się możemy wielkich emocji w tym turnieju. Jak w nim wypadnie Ślęza BFD Wrocław ? Tego nie wiemy, ale mocno będziemy trzymać kciuki za to, by wypadła jak najlepiej.

Wszystkie mecze turnieju finałowego będą transmitowane na kanale YouTube Polskiego Związku Koszykówki.