MMP U15 – Turniej półfinałowy w Koszalinie

Od piątku do niedzieli (26-28 kwietnia) w hali ZOS W Koszalinie, rozgrywany będzie półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Kadetek.

Najpóźniej spośród wszystkich zespołów Ślęzy, do ogólnopolskiej rywalizacji przystąpią kadetki. Wynika to z tego, że w tej kategorii wiekowej nasza drużyna była jedną z czterech rozstawionych i nie musiała uczestniczyć w fazie ćwierćfinałowej. Ślęza BFD Wrocław w Koszalinie wystąpi w roli faworyta, o czym też świadczy komplet zwycięstw w sezonie zasadniczym w rozgrywkach Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Kadetek. Nie oznacza to jednak, że nasza drużyna już jest w turnieju finałowym. Ten awans trzeba wywalczyć w koszalińskich zawodach, do których trzeba podejść z pokorą, ale też z wiarą we własne umiejętności. Jeśli tak też się stanie, to kadetki powinny pójść drogą wyznaczoną przez juniorki i zameldować się w gronie najlepszych ośmiu zespołów w Polsce (a mamy nadzieję, że wkrótce tą drogą pójdą też młodziczki).  W turnieju w Koszalinie Ślęza BFD mierzyć się będzie kolejno z :

Piątek godz.18:45 KSKK KOSZALIN – Gospodarz turnieju. Zespół, który zajął 2. miejsce w rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Koszykówki z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. W turnieju strefowym (z drużynami z Wielkopolski), KSKK uplasował się na 4. miejscu z bilansem 5-5. W zawodach ćwierćfinałowych, które miały miejsce w Gorzowie Wlkp. drużyna z Koszalina z bilansem 2-1 zajęła 2. pozycję.

Sobota godz.11:00 GTK VBW GDYNIA – Aktualny Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej. Drużyna, która zajęła 2. miejsce w rozgrywkach z udziałem zespołów z Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego Związku Koszykówki z bilansem 9-3. Gdynianki nie miały sobie równych na turnieju ćwierćfinałowym, który odbył się w Pabianicach i w którym odniosły komplet zwycięstw.

Niedziela godz.10:00 UKS LA BASKET/URSUS WARSZAWA – Najlepszy zespół rozgrywek Warszawskiego Związku Koszykówki (bilans 11-1) i drugi zespół w turnieju strefowym (bilans 1-1). W turnieju ćwierćfinałowym, rozegranym w Leżajsku, warszawianki zajęły 2. miejsce z bilansem 2-1.

Mecz transmitowane będą na kanele YouTube Polskiego Związku Koszykówki.