MP U14 – Udany początek poznańskiego turnieju

W pierwszym dniu rozgrywanego w Poznaniu turnieju półfinałowego MP U14 zespół MOS Deichmann Ślęza Wrocław wygrał z MOSiR-em Bochnia 63:56.

Udania zainaugurowały półfinałowe zmagania młodziczki MOS Ślęzy Wrocław, pokonując w inaugurującym poznański turniej meczu, drużynę z Bochni.

Wrocławianki nie najlepiej rozpoczęły to spotkanie, bowiem w połowie pierwszej kwarty przegrywały 5:8. Po wymianie „piątek” MOS Ślęza odrobiła straty, a po celnym rzucie Małgorzaty Markowicz objęła prowadzenie. Druga odsłona była bardzo wyrównana i przez długie jej fragmenty oba zespoły grały kosz za kosz. Tuż przed przerwą po trafieniach Aleksandry Mielnickiej i Julii Dytrych wrocławianki odskoczyły mocniej rywalkom i na przerwę schodziły przy wyniku 31:23.

Trzecia część meczu to popisowa gra naszych młodziczek, które szybko powiększały swoją przewagę doprowadzając ją w pewnym momencie do 20 pkt (52:32). Tak wysokie prowadzenie chyba uśpiło czujność młodych koszykarek z Wrocławia, co pozwoliło odzyskać nadzieję rywalkom. Długo MOS Ślęza nie powiększała swojego konta, a tymczasem przeciwniczki zbliżyły się na odległość 10 pkt (52:42). Dopiero w 6 min. tej odsłony niemoc wrocławianek przełamała Roksana Sajdak. To jednak nie był jeszcze koniec emocji, bo w samej końcówce MOSiR zbliżył się na odległość zaledwie 4 pkt. (60:56). Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do zespołu z Wrocławia.

W sobotę o godz.15 w swoim drugim meczu MOS Ślęza zmierzy się z MUKS-em Piaseczno.

MOS DEICHMANN ŚLĘZA WROCŁAW – MOSiR BOCHNIA 63:56 (15:12, 16:11, 21:11, 11:22)

MOS Ślęza – Sajdak 14, Dytrych 11, Piwowar 10 (1), Markowicz 10, Mielnicka 6, Szczepaniuk 5 (1), Skowron 3, Flaszyńska 2, Kapłon 2, Strugarek, Krajewska, Rak.