MP U16 – Znakomite otwarcie turnieju finałowego

W pierwszym dniu rozgrywanego w Gorzowie Wlkp. turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetek, zespół MOS Procom System Ślęza Wrocław wygrał z Liderem Swarzędz 76:62

Wrocławianki doskonale weszły w to spotkanie wypracowując sobie po I kwarcie 10 punktów przewagi (22:12). Od początku w głównych rolach występowały Alicja Rogozińska i Anna Jasińska. Te dwie koszykarki wzięły na siebie ciężar zdobywania punktów (odpowiednio 11 i 7).

Tak jak szybko kadetki MOS Ślęzy objęły wysokie prowadzenie, tak szybko, bo po zaledwie 7. minutach drugiej kwarty je straciły (26:27). W grę naszego zespołu wkradła się nerwowość, a to przekładało się na nie najlepsze decyzje podejmowane przez dziewczyny. Na szczęście jeszcze przed przerwą po 2 pkt. Jasińskiej i 4. Rogozińskiej MOS Ślęza odzyskała prowadzenie i do szatni schodziła przy wyniku 32:27.

Trzecia odsłona była bardzo wyrównana. Lider ponownie doprowadził do remisu (34:34). W kolejnych minutach wrocławianki poprawiły grę w defensywie i powoli zaczęły uciekać przeciwniczkom. Gdy prowadziły już 50:41 wydawało się, że będą ten mecz mieć już po kontrolą. Tymczasem w samej końcówce kwarty koszykarki Lidera zdobyły 8 pkt z rzędu (w tym rzut za 3 pkt w ostatniej sekundzie), co sprawiło, że przed decydującą ćwiartką. MOS Ślęza prowadziła tylko 50:49.

Na początku IV kwarty nasz zespół nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych, a po chwili przegrywał już 51:52. Wtedy swoja wielką klasę pokazały ponownie Rogozińska i Jasińska. Koncert gry tych dwóch dziewczyn sprawił, że przewaga MOS Ślęzy zaczęła rosnąć w oczach, a gdy osiągnęła już 15 pkt (68:53), było już praktycznie po meczu.

MOS Ślęza odniosła jakże cenne zwycięstwo, które stanowi pierwszy krok w drodze do półfinału. Nie było by ono możliwe gdyby nie fenomenalna postawa dwóch koszykarek, Anna Jasińska zdobyła 31 pkt, a Alicja Rogozińska 30. Obydwie też zanotowały po 11. zbiórek.

W drugim meczu grupy A, MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski wygrał z MKS Tęczą Leszno 72:67. W czwartek o godz.11:15 w swoim drugim meczu MOS Ślęza zmierzy się z drużyną z Sokołowa Podlaskiego.

MKS MOS PROCOM SYSTEM ŚLĘZA WROCŁAW – UKS LIDER SWARZĘDZ 76:62 (22:12, 10:15, 18:22, 26:13)

MOS Ślęza – Jasińska 31, Rogozińska 30 (1), Czerwińska 6, Trębowicz 5 (1), Sosińska 4, Pająk, Harasimów, Rój, Radziszewska.