Niekorzystny bilans meczów młodzików

Jedno zwycięstwo i trzy porażki, to bilans sobotnich meczów zespołów młodzików Ślęzy Wrocław.

2. kolejka I Wojewódzkiej Ligi Młodzików

ŚLĘZA WROCŁAW – OLYMPIC WROCŁAW 1:3

Bramka – Kasperczyk

Ślęza – Maciej Rynkun (Br), Patryk Bonisławski (K),Karol Lepak, Adrian Bocheński, Tymon Szpaderski, Konrad Tomaszewski, Kamil Kasperczyk, Adrian Janczak, Jakub Białowąs, Igor Anger, Filip Szajda

Trener Piotr Szałek – Kolejny i zapewne nie ostatni trudny mecz w najwyższej lidze Młodzika. Po raz kolejny wychodzimy na prowadzenie, mimo, że drużyna gości miała zdecydowanie większą inicjatywę w pierwszych kilku minutach. Z czasem radziliśmy sobie coraz lepiej a gra obu zespołów skupiła się w środkowej strefie. Świetnie wykorzystany rzut wolny pośredni po akcji Białowąs – Kasperczyk i pod koniec pierwszej połowy wychodzimy na prowadzenie. Druga połowa to dwie szybkie akcje zespołu gości i wyjście na prowadzenie, którego już do końca nie oddali.
Jesteśmy zespołem dobrze zorganizowanym w obronie i w ataku, w chwili obecnej decydują o sumie pracy chłopców pojedynki przegrane bezpośrednio na konkretnych pozycjach blisko naszej bramki. Trzymam kciuki za chłopaków i wiem, że pierwsze zdobyte punkty to kwestia czasu patrząc na dobrą pracę jaką wykonują na treningach.

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii

2. kolejka III Okręgowej Ligi Młodzików

ŚLĘZA II WROCŁAW – PARASOL III WROCŁAW 4:3

bramki – Kułaga 2, Anichimowski, Kołeczko

Ślęza II – Ksawery Urycki, Tadeusz Anichimowski, Wojciech Czajkowski, Emil Kołeczko, Marcel Kowalski, Jakub Młynarczyk, Kosma Słowiński, Ksawery Stolarczyk, Mateusz Madej, Aleksander Żołneczko, Dawid Kułaga, Wojtek Sołtysik

Trener Gabriel Sołtysiak – Od początku spotkania wyszliśmy bardzo wysoko na przeciwnika. Chcieliśmy prowadzić grę i utrzymywać się przy piłce na połowie rywala. Parasol wyprowadził kilka kontr, a jedna z nich poskutkowała zdobytą bramką. Przeciwnicy nabrali pewności siebie i w krótkim odstępie czasu dołożyli dwa kolejne trafienia. Na domiar złego skrzydła podciął nam uraz Wojtka Czajkowskiego. W drugiej połowie, zaczęliśmy wypracowywać więcej okazji strzeleckich, a każda kolejna zdobyta bramka napędzała nasz zespół coraz bardziej. Dobra postawa i gra do końca zaowocowała zwycięstwem.
Od redakcji – Nasz zespół przegrywał już 0:3, a bramkę na 4:3 strzelił w ostatniej minucie.

ŚLĘZA III WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY III 1:6 (0:2)

Bramka – Mrożewski

Ślęza III – Bodetko, Twardowski, Bieńkowski, Soszka, Szczepański, Marciniak, Mrożewski, Szpila, Kłodnicki, Sikorski, Bukowski, Tracichleb, Biskup

Trener Wojciech Czwartos – Mimo wyniku jestem zadowolony z postawy chłopaków. Było widać, że nasz zespół składał się z o rok młodszych chłopaków. Fizycznie odstawaliśmy, jednak chłopcy od początku do końca grali z maksymalnym zaangażowaniem, czego efektem była strzelona bramka przez Sebastiana Mrożewskiego po asyście Filipa Szpili. Na wyróżnienie po tym spotkaniu zasłużyli Bodetko, Szczepański oraz Soszka.

1. kolejka V Okręgowej Ligi Młodzików

SPORTING WROCŁAW – ŚLĘZA IV WROCŁAW 4:1

Bramka – Hirowski

Ślęza IV – Miłosz Kraus (Br)Kamil Ćwiok, Patryk Gientkowski, Bartek Hirowski, Alan Kierzkowski, Artur Maciaszek, Grzegorz Rewoliński, Ksawery Szczerbicki, Kajetan Wardęga, Aleksander Wawrowski, Jakub Hełdak, Antoni Markuszewski, Michał Galiński, Kajetan Zajdel

Trener Piotr Szałek – Bardzo wyrównany mecz z obu stron. Bramki stracone głownie po naszych błędach pod własną bramką. Traktujemy je jako kolejna nauka biorąc pod uwagę fakt, że większość chłopców meczem ze Sportingiem zadebiutowała po raz pierwszy w rozgrywkach ligowych, a mimo to zagrali bardzo dobre spotkanie. Pracujemy dalej i czekamy na kolejne boiskowe doświadczenia.