OLM V – Łatwo nie było, ale dali radę

W meczu 7. kolejki rozgrywek V Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza II Wrocław wygrała z Orłem Prusice 2:0.

Po dzisiejszym meczu zespół Ślęzy II zachował miano niepokonanego, ale sympatyczna drużyna z Prusic sprawiła, że nie przyszło to łatwo. Orzeł to zespół w którym występują zarówno chłopcy jak i dziewczęta, a ta mieszanka tworzy fajną, dobrze grającą w piłkę ekipę. Fajnie też grać potrafią podopieczni trenera Macieja Dębiczaka, przez co od pierwszych minut trwała na boisku zażarta walka dwóch równych sobie rywali. W 14 min. zawodnik Orła groźnie, acz niecelnie uderzył z rzutu wolnego. W rewanżu Jan Witczak posłał piłkę w środek bramki. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie do interwencji zmuszony został Seweryn Makowiecki, który w dobrym stylu poradził sobie ze strzałami przyjezdnych. Po zmianie stron bardzo ładnie uderzyła jedna z piłkarek z Prusic, lecz piłka minęła bramkę. Ślęza długo nie mogła znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Orła. W 45 min. bliski tego był Borys Chowański, lecz po jego strzale piłka w niewielkiej odległości minęła słupek. W 47 min. mieliśmy wreszcie powody do radości, po tym jak Bartek Sekulski pięknym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył wynik. Minęły kolejne 2 minuty i było już 2:0, po sprytnym strzale Tomka Lemirskiego. więcej goli już w tym meczu nie zobaczyliśmy, choć obydwa zespoły ambitnie dążyły do ich strzelenia.

ŚLĘZA III WROCŁAW – ORZEŁ PRUSICE 2:0 (0:0)

1:0 Sekulski 47′
2:0 Lemirski 49′

Ślęza III – Makowiecki, Kokot, Brodko, Lemirski, Buchman, Chowński, Sekulski, Andrzejewski, Witczak, Kurtys, Woźniak, Piskorz, Stępniewski.