OLJM – Z FC Wrocław Academy znów na remis

W meczu 9. kolejki rozgrywek I Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław zremisowała z FC Wrocław Academy 1:1.

Czasami piszemy, że sytuacje można by policzyć na palcach jednej ręki. Dziś w pierwszej połowie meczu pomiędzy dwoma wrocławskimi drużynami nawet jedna ręka nie byłaby w użyciu, bo sytuacji o których warto by wspomnieć po prostu nie było.

Przejdźmy zatem do drugiej połowy, która była już o wiele ciekawsza i emocjonująca. Lepiej tę część meczu rozpoczęła Akademia. W 42 min. ze strzałem jednego z piłkarzy poradził sobie jeszcze Kacper Dąbrowa, a po minucie po kolejnym uderzeniu był już bezradny. Stracony gol wyraźnie pobudził żółto-czerwonych, którzy zaczęli z minuty na minutę grać coraz lepiej. W krótkim odstępie czasu dwukrotnie bliski zdobycia wyrównującego gola był Jakub Pawlak, lecz za pierwszym razem mocno spudłował, a za drugim w ostatniej chwili obrońca Akademii ofiarnym wślizgiem uniemożliwił mu oddanie strzału. Piłkarze Ślęzy nie ustawali jednak w dążeniu do zmiany rezultatu meczu i dopięli swego w 61 min. gdy po znakomitym dośrodkowaniu Brunona Maruta, doskonale głową uderzył Pawlak. Ślęza miała jeszcze okazję by ten mecz wygrać, a najbardziej szkoda tej Antoniego Stożka z 69 minuty.

FC WROCŁAW ACADEMY – ŚLĘZA WROCŁAW 1:1 (0:0)