Orliczki znów poza konkurencją

Na stadionie przy ul. Mianowskiego odbył się czwarty turniej w ramach rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Orliczek. Podobnie jak w poprzednich zawodach, tak też i dziś bezkonkurencyjna okazał się być drużyna Ślęzy Wrocław.

Pięć wspaniałych zespołów, z fantastycznymi piłkarkami w składach, przystąpiło do turnieju, organizowanego tym razem przez AZS Wrocław. Kibice zgromadzeni wokół wytyczonych na głównej płycie, dwóch boisk, byli świadkami znakomitych meczów, a nas najbardziej cieszy, że w głównych rolach w tym spektaklu, wystąpiły podopieczne trener Aleksandry Malinowskiej.

W pierwszym meczu Ślęza mierzyła się z zajmującym drugie miejsce w tabeli Talentem Trzebnica. Spodziewaliśmy się wyrównanego i zaciętego meczu, ale pierwsza połowa była tego zaprzeczeniem. Grające w pięknych nowych strojach piłkarki Ślęzy dominowały wyraźnie, raz za razem stwarzając sytuacje podbramkowe. Na otwarcie wyniku musieliśmy jednak poczekać do 8 min. gdy po świetnym podaniu Zuzi Jędrzejczyk, gola zdobyła Sandra Piotrowska. Jeszcze przed przerwą Ślęza zwiększyła prowadzenie, gdy po strzale Sandry Piotrowskiej i interwencji bramkarki, skuteczną dobitką popisała się Vanessa Łatkowska.
Po zmianie stron na kilka minut mecz się bardzo wyrównał, a nawet przez pewien okres przewagę uzyskały trzebniczanki, które w krótkim odstępie czasu doprowadziły do wyrównania. Ta nagła odmiana rezultatu nie załamała zawodniczek Ślęzy, a wręcz odwrotnie. Zaczęły one znów mocno nacierać, a efektem tego były dwa gole Sandry Piotrowskiej, ustalające końcowy, w pełni sprawiedliwy rezultat.

W drugim spotkaniu Ślęza mierzyła się z Femgolem Lubin i niespodziewanie już po minucie przegrywała 0:2. Było to jednak wszystko na co było w tym starciu stać sympatyczne lubinianki, bowiem później zaznaczyła się już wyraźna przewaga 1KS-u. Kontaktowego gola strzeliła Zuzia Jędrzejczyk, a do remisu doprowadziła Martyna Dembowska. Jeszcze przed zmianą stron ta sama piłkarka dołożyła kolejne trafienie, a następne było dziełem Oli Kwileckiej. Dwa kolejne gole Ślęza dołożyła w drugiej części meczu i ostatecznie zwyciężyła 6:2.

Ostatnie dwa mecze były już bez historii. Fajne i ambitne dziewczyny z AZS-u Wrocław i Bielawianki nie były w stanie przeciwstawić się piłkarkom Ślęzy, które nastrzelały bardzo dużo bramek.

Fajny turniej i kolejny świetny występ orliczek Ślęzy Wrocław. Skoda tylko, że organizatorzy skrócili dwie ostatnie serie spotkań odpowiednio o 3 i 4 minuty, co przy mających trwać 20. minut spotkaniach, jest dużym dystansem czasowym. Dziewczynki przyjechały przecież żeby sobie pograć, a nie przeszkadzała im w tym ani pogoda, ani pora rozgrywania spotkań (było jeszcze jasno). Trudno, nic jednak na to nie poradzimy.

Ślęza po czterech turniejach zdecydowanie prowadzi w tabeli, wyprzedzając kolejny w niej zespół Talentu Trzebnica już o 12 pkt. Kolejny turniej odbędzie się w przyszłą sobotę na Stadionie Olimpijskim (boiska AWF), a jego organizatorem będzie Ślęza Wrocław.

Wyniki

Ślęza – Talent Trzebnica 4:2 (Piotrowska 3, Dembowska)
Ślęza – FemGol Lubin 6:2 (Dembowska 3, Kwilecka 2, Jędrzejczyk)
Ślęza – AZS Wrocław 12:0 (Łatkowska 3, Dembowska 2, Piotrowska 2, Łapajerska 2, Gorczyca, Jędrzejczyk, Szala)
Ślęza – Bielawianka Bielawa 17:0 (Dembowska 5, Piotrowska 3, Łapajerska 3, Łatkowska 2, Kwilecka 2, Jędrzejczyk, Olaczek)