Ślęza wiosna 2021 – młodzicy

Pięć zespołów młodzików Ślęzy Wrocław występowało w rozgrywkach ligowych w sezonie wiosna 2021. Wszystkie uplasowały się na podium w swoich ligach, choć żaden z nich nie zajął pierwszego miejsca.

 
II Wojewódzka Liga Młodzików – Ślęza Grafen Wrocław – Trener Kacper Gawlak – 2. miejsce

Choć może różnice punktowe na to nie wskazują, to zespoły występujące w tych rozgrywkach prezentowały wyrównany poziom, stąd większość spotkań było bardzo zaciętych i często kończyło się podziałem punktów, lub też minimalnym zwycięstwem jednej z drużyn. Ślęza długo liczyła się w rywalizacji o awans, ostatecznie zajmując 2. miejsce ze stratą 2 pkt do świdnickiej Polonii-Stali. W bezpośrednich meczach z tym zespołem, żółto-czerwoni zremisowali na wyjeździe 1:1 i przegrali u siebie 0:1. Oprócz tej porażki, Ślęza zanotowała jeszcze jedną 0:3 ze wzmocnionym zawodnikami pierwszej drużyny Śląskiem III. Ogólny, bardzo dobry bilans naszej drużyny, to 9. zwycięstw, 3. remisy i 2. porażki.

III Okręgowa Liga Młodzików – Ślęza Grafen II Wrocław – Trener Krzysztof Wołkanowski – 2. miejsce

W tej lidze w rywalizacji o awans liczyły się trzy drużyny, a mianowicie Ślęza II i dwa zespoły WKS-u Śląska. Ślęza przez pewien czas liderowała w tabeli, co wynikało też z tego, że drużyny WKS-u swoje mecze rozgrywały bardzo nieregularnie, często je przekładając, a obydwa spotkania między sobą rozegrały dopiero w tygodniu poprzedzającym ostatnią kolejkę. Ostatecznie rozgrywki wygrał WKS Śląsk I, który Ślęzę wyprzedził o 3 pkt.

IV Okręgowa Liga Młodzików – Ślęza III Wrocław – Trener Gustaw Sadowski – 3. miejsce

Tylko dwie porażki w całym sezonie odnotował zespół Ślęzy III. Obydwie miały miejsce z Olympicem IV Wrocław, który zwyciężył w tych rozgrywkach, wyprzedzając Ślęzę o 2 pkt i drugi w tabeli Parasol III o 1 pkt. Z tymże Parasolem, Ślęza miała dodatni bilans (zwycięstwo i remis). Z pozostałymi rywalami żółto-czerwoni odnieśli komplet zwycięstw, co ostatecznie uplasowało ich na najniższym miejscu na podium.

VII Okręgowa Liga Młodzików (gr.1)

Ślęza IV Wrocław – Trener Kacper Zbroiński – 3. miejsce
Ślęza V Wrocław – trener Wojciech Małek – 2. miejsce

Trzy czołowe zespoły tej ligi zdobyły tyle samo punktów, a mała tabela zadecydowała o tym, że zwyciężył w nich Olympic V, wyprzedzając dwie drużyny Ślęzy. Z tymże tym zespołem Ślęza IV prowadziła już 3:0 i 4:1, by ostatecznie zremisować 4:4, a tabela pokazuje, co by się stało, gdyby prowadzenie utrzymała do końca. Ślęza V z Olympicem przegrała 0:1, ale to nie w tym meczu zaprzepaściła swoje szanse na zajęcie 1. miejsca, a przegranym 0:1 spotkaniem w AS-em Kiełczów. Mając dwa zespoły w jednej lidze można by sądzić, że mogą sobie one wzajemnie pomagać. W przypadku Ślęzy nic takiego miejsca nie miało. Nasze drużyny rywalizowały w duchu fair play i za to należy im się duże uznanie.

Podsumowując, można stwierdzić, że każdy z naszych zespołów był bliski zwycięstwa w swoich rozgrywkach i każdemu zabrakło naprawdę bardzo niewiele, by tak też się stało. Nie mamy jednak powodów do narzekania, a wręcz przeciwnie. Z postawy naszych drużyn możemy być bardzo zadowoleni, bo grający w nich piłkarze pokazali, że czynią stałe postępy, a o to w tej kategorii wiekowej głównie chodzi.