Ślęza Wrocław otwiera dział metodologii szkolenia

Od kilku tygodni w Akademii Piłki Nożnej trwa proces doskonalenia jakości szkolenia w klubie. Kolejnym, niezwykle istotnym krokiem w tymże procesie jest otworzenie działu metodyki i rozpoczęcie projektu Ślęza Coaching.

Chcąc rozwijać Akademię Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław nie można było zapomnieć o dziale metodyki szkolenia, gdyż jest to niezbędna wiedza w pracy nad doskonaleniem szkolenia. Przede wszystkim zostanie zgłębiona metodyki pracy, a kolejnym ważnym elementem działań będzie poszerzenie wiedzy o treningu poznawczym, którego celem jest przede wszystkim budowanie świadomości gry u zawodników.

Za powodzenie projektu będzie odpowiadać trener pierwszej drużyny Ślęzy Grzegorz Kowalski, który objął funkcję Koordynatora Działu Metodyki Szkolenia. Niezwykle istotnym ogniwem Ślęza Coaching jest także Maciej Szeliga, który będzie rozwijał nowy projekt Ślęzy wraz z trenerem Kowalskim.

– Bardzo się cieszę, że Ślęza Wrocław jako jeden z niewielu klubów w Polsce zdecydował się na taki krok. To pokazuje, że klub cały czas dąży do poprawiania jakości pracy. Myślę, że rozwijając metodę pracy szkoleniowej możemy bardzo mocno podnieść jakość pracy trenerów, a to przełoży się na jakość naszych zawodników – tłumaczy Maciej Szeliga.

Pierwsze działania Ślęza Coaching podejmie w strukturach sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny 1KS-u oraz wśród trenerów Akademii Piłki Nożnej Ślęzy. W przyszłości przygotowana zostanie oferta dla innych klubów oraz chętnych trenerów tak, aby i oni mogli podnosić swoje kwalifikacje. W swoich działaniach trenerzy Kowalski i Szeliga będą współpracować z pozostałymi partnerami Akademii, którzy dzięki ich wiedzy pomogą w stworzeniu całościowego podejścia do metodyki szkolenia.

– W pierwszej kolejności skupimy się na ujednoliceniu i opracowaniu wytycznych oraz zasad z całym sztabem, czyli trenerem od przygotowania mentalnego, trenerem od przygotowania motorycznego, trenerem bramkarzy oraz przygotowaniu technicznemu zgodnie z Coerver Coaching tak, aby finalnie opracowany model pracy był spójny w każdym obszarze. Chcemy, żeby efekty naszych działań stanowiły fundamenty treningu piłkarzy pierwszej drużyny oraz wszystkich zawodników Akademii Piłki Nożnej Ślęzy – dodaje Szeliga.

– Jako Ślęza Wrocław nie jesteśmy wielkim klubem piłkarskim, ale staramy się być mądrym klubem piłkarskim i to przyświeca naszym działaniom. Szukamy mądrych trenerów i chcemy, żeby nasi pracownicy mieli od kogo czerpać wzorce. Małymi kroczkami chcemy, żeby ten klub się rozwijał i przez to każde dziecko, które do nas trafia mogło w pełni wykorzystać swój potencjał właśnie dlatego, że będzie pracować z mądrymi trenerami – podkreśla trener Grzegorz Kowalski.

– W Ślęzie Wrocław łączymy dobrą grę naszych drużyn seniorskich z ciągłym rozwojem Akademii. Otwierając dział metodyki szkolenia chcemy zadbać o to, żeby nasi zawodnicy, których z każdym miesiącem jest coraz więcej, mogli jak najlepiej pracować. Nie chcemy, żeby ich pierwsze kroki w przygodzie z piłką zostały zmarnowane przez złe treningi. Jestem przekonana, że Ślęza Coaching wraz z naszym szerokim gronem partnerów zapewni wysoką jakość szkolenia w każdym jego aspekcie i cieszę się, że projekt ten prowadzą w duecie trenerzy Kowalski i Szeliga. Plany na najbliższy czas mamy niezwykle ambitne, ale nie odkrywamy jeszcze wszystkich kart, bo na to przyjdzie czas – uśmiecha się Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.