Udany turniej najmłodszych piłkarek

Najmłodsze piłkarki Ślęzy Wrocław z powodzeniem rywalizowały z chłopakami.

Trenerka Aleksandra Malinowska – W turnieju z chłopcami z rocznika 2012 rywalizowałyśmy z 8. zespołami, w systemie każdy z każdym. Dziewczyny spędziły dzisiaj dużo minut na boisku i grały za każdym razem z ogromnym zaangażowaniem, co przełożyło się na świetny wynik. Zwyciężyłyśmy w 6. spotkaniach, a przeciwnikom uległyśmy tylko 2 razy, po wyrównanych meczach. Turniej ostatecznie zakończyłyśmy na 3. miejscu, a nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, a ja jestem bardzo dumna z dziewczyn. Ich gra naprawdę mogła się podobać, zarówno pod względem indywidualnym, jak i zespołowym. Każda dziewczyna zasługuje dzisiaj na pochwałę, ale szczególnie gratuluję naszej bramkarce Mai Korniak, która została uznana najlepszą bramkarką turnieju.

Wyniki :

Ślęza Wrocław – Respect Wrocław 4:1 (Szczepańska 2, Dembowska, Gorczyca)
Ślęza Wrocław – Kosmos Arena 6:2 (Dembowska 2, Żabiuk 2, Szczepańska, samobójczy)
Ślęza Wrocław – Sporting Wrocław 3:0 (Żabiuk 2, Dembowska)
Ślęza Wrocław – Skarby Środa Śląska 4:2 (Domagała, Gorczyca, Szczepańskan Dembowska)
Ślęza Wrocław – Stroke Księże Małe 2:5 (Żabiuk, Gorczyca)
Ślęza Wrocław – AS Kiełczów I 3:4 (Augustynowicz, Żabiuk, Dembowska)
Ślęza Wrocław – MKS Nysa Zgorzelec (2:1) (Dembowska, Żabiuk)
Ślęza Wrocław – AS Kiełczów II 13:0 (Dembowska 4, Żabiuk 2, Gorczyca 2, Augustynowicz 2, Szczepańska, Domagała)

Ślęza – Korniak, Augustynowicz, Gorczyca, Dembowska, Domagała, Szczepańska, Żabiuk

Trenerka Patrycja Piotrowska – Druga drużyna dziewczynek wzięła udział w turniej z chłopcami z rocznika 2013. Rozegrałyśmy 8 meczów po 14 minut, wiec każda z nich spędziła dużo minut na boisku. Dziewczyny do każdego meczu podchodziły z pełnym zaangażowaniem, niestety to nie wystarczyło, żeby zdobyć medale i znaleźć się na podium. Udało nam się zdobyć łącznie 12 punktów, czyli wygrać 4 mecze. Dziękuję dziewczynom za dzisiejsza walkę i czekam na ich kolejne minuty rozegrane na boisku.

Wyniki :

FC Wrocław Academy – Ślęza Wrocław 5:2 ( Borowińska 2 )
Sporting Wrocław- Ślęza Wrocław 6:1 (Myślińska)
AP Champions Oława- Ślęza Wrocław 2:3
AP Bumerang – Ślęza Wrocław 7:1 (Myślińska)
Sokół Smolec – Ślęza Wrocław 0:4 ( Lorek 2, Borowińska 2)
AP Bumerang – Ślęza Wrocław 0:2 ( Gotfryd, Myślińska)
MKS Polonia/Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 3:2 ( Myślińska, Borowińska)
Sokół Smolec- Ślęza Wrocław 3;4 ( Gotfryd 2, Myślińska 2)

Ślęza – Borowińska, Myślińska, Lorek, Gościńska, Tkachenko, Gotfryd, Waliszewska, Łoposzko