WLJS – Poradzili sobie z głogowską dwójką

W meczu 10. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z Chrobrym II Głogów 2:1.
Do tej pory myśleliśmy, że głogowska dwójka to młodsza drużyna. Tymczasem jest odwrotnie. Chrobry II, to zespół U19, a jedynka to drużyna U18. Dziś Ślęza grała z dwójką i dopisała do swego dorobku kolejny komplet punktów, choć swoją gra nasi piłkarze nie zachwycili.

W pierwszej połowie działo się niewiele. Inicjatywa należała do Ślęzy, która prowadziła grę, a goście ograniczali się do nielicznych kontrataków. Po jednym z nich i strzale po długim rogu, Chrobry objął prowadzenie. Na przerwę zespoły schodziły jednak przy remisowym rezultacie, bo w 45 min. Dominik Krukowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Wiktorze Flarskim.

W drugiej części meczu więcej z gry mieli przyjezdni. Częściej przebywali oni w okolicach pola karnego Ślęzy i stworzyli kilka podbramkowych zagrożeń. Nasz zespól miał swoją okazję w 64 min. gdy po dobrym uderzeniu Flarskiego, świetną interwencją popisał się głogowski bramkarz. Losy meczu rozstrzygnęły się w 68 min. Z rzutu wolnego w pole karne piłkę wrzucił Kamil Wróbel, a głową skierował ją do siatki Konrad Grudziński. W końcowych fragmentach meczu goście jeszcze mocniej przycisnęli, ale zniwelować strat już nie zdołali.

ŚLĘZA WROCŁAW – CHROBRY II GŁOGÓW 2:1 (1:1)