WLJS – Ślęza rozgromiła Bobrzan

W meczu 27. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław wygrała z Bobrzanami Bolesławiec 7:0.

O takich meczach mówi się, że było lekko, łatwo im przyjemnie i na tym można by było zakończyć relację. Coś jednak o tym starciu napiszemy.

Choć Ślęza od pierwszego gwizdka przejęła inicjatywę, to w początkowych minutach nasi juniorzy sprawiali wrażenie troszkę ospałych, co być może wynikało, ze wczesnej (10:00) godziny rozpoczęcia tego meczu. Różnica poziomów dzielących obie ekipy była jednak tak widoczna, że tylko kwestią czasu było strzelenie pierwszego gola. Nie udało się tego uczynić Gracjanowi Zarodowi w 9 min, ani też kilkukrotnie Dominikowi Krukowskiego, który m.in. niecelnie główkował mając przed sobą pustą bramkę. Otwarcia wyniku doczekaliśmy się w końcu w 28 min. w której po fantastycznym podaniu Oskara Hampela, Krukowski tym razem się już nie pomylił. Dominik mógł szybko dołożyć kolejne trafienie, lecz praktycznie z metra, posłał piłkę w bramkarza. Bezbłędny był za to w 45 min. wykorzystując rzut karny, po faulu popełnionym właśnie na nim.

Kolejne gole oglądaliśmy już po przerwie. W 57 min. doskonale dośrodkował futbolówkę Zaród, a Krukowski dopełnił formalności. To nie był jednak jeszcze koniec popisu strzeleckiego tego piłkarza. W 63 min. po błędzie bramkarza zdecydował się on na loba i jak się okazało, była to bardzo słuszna decyzja. Kilka minut potem, rajd lewą stroną przeprowadził Mateusz Jasiczek, a zakończył go zagraniem piłki w pole bramkowe, w którym piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Rutyna. Gol nr. 6 był autorstwa Hampela, a asystował mu przy nim Krukowski. Końcowy rezultat po podaniu Danylo Paitaka, ustalił w 87 minucie nie kto inny, a Krukowski, dla którego było to już piąte trafienie w tej potyczce.

ŚLĘZA WROCŁAW – BOBRZANIE BOLESŁAWIEC 7:0 (2:0)

1:0 Krukowski 28′
2:0 Krukowski (karny) 45′
3:0 Krukowski 57′
4:0 Krukowski 63′
5:0 Rutyna (samobójcza) 68′
6:0 Hampel 81′
7:0 Krukowski 87′

Ślęza – Czapran (46’Wencel), Zaród (62’Stelmaszek), Paitak, Chmielewski (88’Spodniewski), Sypień, Kociemski, Machała (66’Mleczak), Grac (66’Walczyk), Krukowski, Hampel, Jasiczek (78’Kanecki).