Wyrównany mecz i wysokie zwycięstwo juniorów

W sparingowym meczu zespół juniorów Ślęzy Wrocław wygrał z FC Wrocław Academy (MLJM) 5:1.

Wynik tego meczu nie do końca oddaje jego przebieg. Spotkanie, które toczyło się na boisku przykrytym warstwą śniegu, było bardzo wyrównane. Ślęza wygrała, bo była dziś bardzo skuteczna, a tej skuteczności brakowało juniorom młodszym FC Wrocław Academy.

W pierwszej połowie to Akademia częściej stwarzała sytuacje podbramkowe i jako pierwsza zdobyła gola w tym meczu. Piłkarze Ślęzy grali zbyt koronkowo, jakby chcieli wejść z piłką do bramki. Dopiero w końcowej fazie pierwszej odsłony żółto-czerwoni zaczęli oddawać strzały, co bardzo szybko przełożyło się na rezultat, bowiem jeszcze przed przerwą nie tylko odrobili straty, ale też objęli prowadzenie.

Po przerwie Ślęza dołożyła kolejne trzy trafienia, a rywale choć mieli kilka doskonałych okazji ( jak choćby dwie sytuacje, po których obrońcy 1KS-u wybijali piłkę z linii bramkowej), nie zdołali powiększyć swego dorobku. Dodajmy jeszcze, że trener Tomasz Woźnicki dał szansę wykazania się swoimi umiejętnościami w tej potyczce, aż ośmiu juniorom młodszym.

ŚLĘZA WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY 5:1 (2:1)