Akademia Piłkarska Ślęzy rozpoczyna współpracę z Elite Training Academy

Drugim po Coerver Coaching Polska partnerem Akademii Piłkarskiej Ślęzy Wrocław zostało Elite Training Academy – firmy zajmującej się profesjonalnym przygotowaniem motorycznym sportowców. 

W dzisiejszym krajobrazie piłkarskim motoryka odgrywa ogromną rolę. Tempo spotkań cały czas jest coraz większe, na całym świecie dąży się do tego, aby gra była szybsza i bardziej płynna. Do tego potrzeba szybkości, dynamiki, zwinności czy wytrzymałości – w dwóch słowach – przygotowania motorycznego. Doskonalenie umiejętności technicznych nie zawsze pomoże, gdy jest się za wolnym w dojściu do piłki czy zbyt wątłym w starciu bark w bark. Bez kompleksowego rozwijania parametrów motorycznych nie można mówić o zawodniku kompletnym.

Akademia Piłkarska Ślęzy Wrocław doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż nie ma granicy wieku, od której należy rozpocząć przygotowanie motoryczne. Im szybciej dzieci zaczną pracować nad tym aspektem piłkarskiego rzemiosła, tym lepiej.  Trening motoryczny to nie tylko poprawa dyspozycji na boisku – to również zapobieganie urazom i kształtowanie poprawnych postaw ruchu, czyli dbanie o zawodnika także w życiu codziennym. Dlatego też od tego sezonu młodzi adepci AP Ślęzy będą mogli rozwijać się pod okiem specjalistów z Elite Training Academy.

– Pod nazwą Elite Training Academy funkcjonujemy od kwietnia bieżącego roku. Na co dzień mamy przyjemność pracować z bardzo szeroką gamą sportowców. Zgłaszają się do nas zarówno rodzice młodych zawodników, jak i zawodowcy przygotowujący się do walki na najwyższym poziomie. Motywacją do utworzenia Elite Training Academy było przede wszystkim niezadowolenie z obecnego obrazu szkolenia w Polsce. Obaj uważamy, że w środowisku sportowym dalej brakuje świadomości – zarówno u trenerów, rodziców jak i samych zawodników. Brakuje systematyki w pracy od najmłodszych lat. Każdy szuka rozwiązania na tu i teraz, zamiast skupić się na długofalowym rozwoju sportowca. Głęboko wierzymy w to, że każdy, niezależnie od wieku, celu, dyscypliny sportowej czy poziomu zaawansowania, może odnieść wymiernie korzyści z odpowiednio dobranego treningu motorycznego – tłumaczy Adam Pucek z Elite Training Academy.

Trening motoryczny dla wielu utożsamiany jest z ciężką pracą i godzinami wykonywania powtarzalnych ćwiczeń w celu uzyskania efektów. Dla dzieci jest to spore wyzwanie, zatem jednym z celów współpracy Ślęzy z ETA jest jak zorganizowanie jak najbardziej atrakcyjnych sesji treningowych. Młodzi piłkarze reprezentujący żółto-czerwone barwy będą mogli doskonalić swoje parametry motoryczne poprzez wiele form zabawowych, które z pewnością nie zrażą, a zachęcą ich do dalszego działania.

– Trening motoryczny młodego sportowca nie tyle powinien, co musi być dla niego dobrą zabawą. Bardzo dużo elementów można przemycić w formie gier i zabaw, dzięki czemu dziecko z przyjemnością będzie uczestniczyć w treningach. Praca nad motoryką powinna być wprowadzana już od pierwszych etapów rozwoju młodego zawodnika. Pozwoli to przede wszystkim kształtować zdrowych i sprawnych sportowców, dbając o ich wszechstronny rozwój – dodaje Pucek.

Pucek wraz z Mateuszem Sionkowskim z Elite Training Academy doskonale wiedzą, jak przygotować zawodnika pod kątem motoryki. Adam Pucek swego czasu występował w Ślęzie Wrocław, co gwarantuje zawodnikom Ślęzy dodatkowe zaangażowanie podczas treningów, a jego doświadczenie w roli piłkarza pozwala mu przygotowywać treningi pod konkretne zadania boiskowe. Postępy są monitorowane i oceniane na bieżąco, na podstawie ocen natychmiast dokonuje się niezbędnych korekt w planach treningowych. W Elite Training Academy są również dietetyk i fizjoterapeuta, dzięki czemu podopieczni ETA są objęci kompleksową opieką.

– Jako trenerzy Elite Training Academy staramy się otaczać jak najbardziej wartościowymi partnerami. Ślęza Wrocław to akademia, która stawia na jakość i patrzy w tym samym kierunku co my. Nasza współpraca zapewni zawodnikom holistyczny rozwój. Jeśli młody zawodnik ma się odpowiednio rozwijać, to potrzebuje systematycznej i mądrej pracy na wielu obszarach. Warto też podkreślić, że jednym z kluczowych punktów naszej współpracy jest edukacja trenerów akademii. Przeprowadzimy ekskluzywną serię szkoleń, która podniesie jakość pracy nad motoryką u każdego szkoleniowca Ślęzy Wrocław – kończy trener Elite Training Academy.

– W Akademii Ślęzy Wrocław chcemy pracować z dziećmi kompleksowo, zatem zadbaliśmy także o aspekt przygotowania motorycznego naszych adeptów. Już na początkowych etapach treningów mamy nadzieję zaszczepić w nich chęć do pracy nad doskonaleniem swojego talentu, a trudno to osiągnąć bez współpracy z najlepszymi trenerami. Specjaliści z Elite Training Academy to osoby doświadczone, które wiedzą, czego potrzebuje młody piłkarz do rozwoju. Cieszymy się, że nasi wychowankowie będą mieli okazję pracować pod okiem Mateusza Sionkowskiego i Adama Pucka, którzy doskonale wiedzą, jakim klubem jest Ślęza i co chcemy osiągnąć – mówi Katarzyna Ziobro, prezes 1KS Ślęzy Wrocław.

– Współpraca z Elite Training Academy to naturalny krok w doskonaleniu szkolenia w Akademii Piłkarskiej Ślęzy Wrocław, więc cieszymy się, że w dalszą drogę będziemy szli wspólnie. W pierwszym etapie opieka trenerów ETA obejmie grupy reprezentacyjne naszej Akademii, ale wierzę, że wraz z dynamicznym rozwojem zarówno Elite Training Academy, jak i AP Ślęzy wprowadzimy trening motoryczny do każdego oddziału, w którym prowadzimy zajęcia. Zależy nam na satysfakcji i poprawianiu umiejętności każdego, kto zdecyduje się do nas dołączyć, bo wszyscy tworzymy jedną wielką żółto-czerwoną rodzinę – podkreśla Mateusz Kaluźniak, koordynator ds. organizacyjno-szkoleniowych AP Ślęzy Wrocław.