CLJ U17 – Bezbramkowy remis Ślęzy z Resovią

W meczu 5. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, Ślęza Wrocław zremisowała z Resovią Rzeszów 0:0.

 
Resovia wciąż pozostaje zespołem, z którym Ślęza jeszcze nie wygrała, ale też remis z tą mocną przecież drużyną, musimy docenić.

Po dzisiejszy meczu, możemy powiedzieć, że widzieliśmy już nasze juniorki grające zdecydowanie lepiej, a że i dziewczyny z Rzeszowa też za wiele nie pokazały, to to spotkanie możemy uznać, jako stojące na przeciętnym poziomie. Dłużej i częściej przy piłce znajdowały się piłkarki Resovii, które straszyły jednak tylko próbami uderzeń z dystansu, z którymi bez większych problemów radziła sobie Bianka Raduj. Mocniej zadrżeliśmy w 25 min. gdy na czystej pozycji znalazła się Julia Kwoka, która jednak zamiast strzału, praktycznie podała piłkę naszej bramkarce. Ślęza nie miała też w tym starciu zbyt wielu okazji do zdobycia goli. Karina Kruk próbowała bez powodzenia uderzeń z dalszej odległości, a nie najlepszej jakości były też strzały z rzutów wolnych oddane przez Oliwię Szewczyk i Zuzannę Walczak. Choć mecz nie porywał swoim poziomem, to dziewczynom grającym w obu ekipach nie można było odmówić zaangażowania. Trzeba jeszcze wspomnieć, że od 85 min. przyjezdne grały w dziesiątkę (czerwona kartka), ale krótki czas liczebnej przewagi wrocławianek, znacząco na obraz gry nie wpłynął.

ŚLĘZA WROCŁAW – RESOVIA RZESZÓW 0:0

Ślęza – Raduj, Wilk (72’J.Zonenberg), N.Zonenberg, A.Gąsiorek, Walczak, W.Gąsiorek (90+1’Piaseczna), Kuriata (51’Janus), Gaber (46’Igałowicz), Szewczyk, Ciesielska, Kruk (46’Gruchała)
rezerwa – Gazda, Guzek

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii.