Derbowe zwycięstwa kadetek i młodziczek

Zespoły kadetek i młodziczek Ślęzy Wrocław w derbowych meczach wygrały z drużynami MKS MOS Wrocław.

Liga kadetek

Trener Filip Gryszko – W sobotę odbyły się pierwsze derby w tym sezonie pomiędzy zespołami MKS MOS Betard Wrocław i Ślęzy Wrocław . Nasze zawodniczki na mecz wyszły bardzo zmotywowane i skoncentrowane. Początek meczu należał do Ślęzy Wrocław, która to spotkanie rozpoczęła od prowadzenia 7-0 . Kolejne minuty były nerwowe, nasze zawodniczki miały problem z rozbiciem bardzo ciasnej obrony strefowej, którą postawiła drużyna MOS-u. W rezultacie pierwszą kwartę wygrywamy 14:10. Druga kwarta to popis dobrej agresywnej obrony oraz celnych rzutów z dystansu, dzięki czemu do przerwy Ślęza wygrywa 45:21. Trzecią kwartę zaczynamy ospale i kolejne 10 minut gramy punkt za punkt. W tej części remisujemy 12:12. Trener Gryszko w przerwie pomiędzy kwartami przywołuje zespół do porządku i czwarta kwarta należy do Ślęzy . Impuls do szybkiej gry w ataku daje Klaudia Falkowska , Hania Michalska i Lena Graboń. Świetnie w obronie zagrał cały zespół, dzięki czemu udaje się przeprowadzić kilka skutecznych szybkich ataków. Ta kwarta kończy się wynikiem 29:2, a całe spotkanie 86:35 dla Ślęzy Wrocław.

MKS MOS BETARD WROCŁAW – ŚLĘZA WROCŁAW 35:86 (10:14, 11:31, 12:12, 2:29)

Ślęza – Falkowska 20, Mora 12 (3), Kaciuba 12 (2), Suwała 11 (1), Zyzańska 6, Murat 6, Surowiec 5, Michalska 5, Prędka 4, Wołowiec 2, Gryszko 2, Graboń 1.

Liga młodziczek

Pierwsze mecze w sezonie rozegrał zespół Ślęzy BFD III Wrocława i uczynił to ze znakomitym skutkiem. W sobotę w prestiżowym meczu dziewczyny pewnie zwyciężyły z MKS MOS Deichmann Wrocław, a w niedzielę jeszcze zdecydowaniej pokonały w Zielonej Górze miejscowy Zastal. WW sobotę zagrała też nasza druga drużyna, które w Jeleniej Górze zebrała kolejne doświadczenia, które na pewno zaprocentują w przyszłości.

ŚLĘZA BFD III WROCŁAW – MKS MOS DEICHMANN WROCŁAW 66:45 (17:14, 19:8, 12:5, 18:18)

Ślęza III – Poprawska 28 (1), Wrońska 10, Sokołowska 8, Gryszko 8, Lewicka 4, Rosołowicz 2, Kubik 2, Górska 2, Beksińska 2, Kuśmińska, Mikołajczyk, Kudrzycka.

SPARTAKUS JELENIA GÓRA – ŚLĘZA BFD II WROCŁAW 82:22 (12:5, 23:10, 24:4, 23:3)

Ślęza II – Piasecka 10, Sudoł 5, Modliszewska 4, Tito 2, Michalak 1, Seweryniak, Jakubiak, Miga, Jajuga

SKM ZASTAL FATTO DEWELOPER ZIELONA GÓRA – ŚLĘZA BFD III WROCŁAW 29:70 (7:12, 5:27, 13:10, 4:21)

Ślęza III – Rosołowicz 14, Wrońska 12, Poprawska 12, Lewicka 8, Kubik 7, Kudrzycka 6, Beksińska 4, Sokołowska 4, Mikołajczyk 2, Kuśmińska 1, Michalska, Górska.