III OLJM – Wysoka porażka w Oleśnicy

W rozegranym w Oleśnicy meczu 5. kolejki III Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych Ślęza II Wrocław przegrała z miejscową Pogonią 2:6 (0:3).

Spotkanie to bardzo dobrze ułożyło się dla miejscowych, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Szybko stracony gol podłamał naszych zawodników, którzy pozwalali Pogoni na tworzenie sobie następnych okazji. Po jednej z nich w 12. minucie gospodarze podwyższyli wynik. W kolejnych minutach nasza gra wyglądała nieco lepiej, a podopieczni trenera Daniela Drozda wreszcie zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką drużyny z Oleśnicy. Jednak zarówno strzały Damiana Szpundy z rzutu wolnego jak i ten z 28. minuty Wiktora Rafalskiego nie znalazły drogi do bramki ekipy miejscowych. W końcowych minutach pierwszej części gry znów groźniej było w naszej szesnastce, a walcząca jesienią do ostatniej kolejki o awans do WLJM Pogoń stworzyła sobie dwie dogodne okazje do zmiany wyniku, z której jedną zamieniła na bramkę i do przerwy było 3:0 dla gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od szybko straconego gola przez Ślęzę II. Po tej bramce oleśniczanie dalej mieli przewagę optyczną, ale to nasi piłkarze mogli w 56. minucie pokusić się o pierwszego gola w tym pojedynku. Uderzenie Szymona Trzeciakiewicza o centymetry minął jednak bramkę Pogoni. W 65. minucie było już jednak 5:0 dla gospodarzy, kiedy to jeden zawodników strzałem z dystansu zaskoczył naszego bramkarza. Niedługo po tym golu swoje dwie szanse mieli także wrocławianie, ale Jakubowi Krawczykowi zabrakło szczęścia. Uśmiechnęło się ono do niego dopiero w 83. minucie kiedy to pokonał golkipera Pogoni. Minutę później było już jednak 6:1, a kiedy wydawało się, że mecz zakończy się takim właśnie wynikiem Marcin Lubczyński ładnym uderzeniem zza linii pola karnego ustalił rezultat tego spotkania na 6:2 dla drużyny z Oleśnicy.

POGOŃ OLEŚNICA – ŚLĘZA II WROCŁAW 6:2 (3:0)