MMP U17 w Futsalu – Siedemnastki zagrają w Głogówku

W sobotę (27 listopada) w Głogówku, rozegrany zostanie turniej I fazy eliminacyjnej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U17.

 
Sezon futsalowy rozkręca się z tygodnia na tydzień. Przed dwoma tygodniami cieszyliśmy się ze świetnej postawy zespołu Ślęzy U19, która wygrała turniej w Głogówku i zapewniła sobie awans do zawodów finałowych. W sobotę,również w Głogówku, do rywalizacji o awans przystąpi drużyna U17. W tej kategorii wiekowej droga do awansu jest dłuższa, bowiem eliminacje przeprowadzone zostaną w dwóch fazach. Tradycyjnie już przy podziale grup decydowały względy geograficzne, stąd Ślęza która jest jedynym reprezentantem Dolnego Śląska (podobnie jak w U19) w tych rozgrywkach, za rywali mieć będzie drużyny z Opolszczyzny, a także jednego przedstawiciela Śląskiego ZPN. W turnieju w Głogówku zagra pięć zespołów, a mianowicie gospodarz Rolnik B. Głogówek oraz Plon Błotnica Strzelecka, Unia Opole, Gol Częstochowa i oczywiście Ślęza Wrocław. Awans do drugiego etapu eliminacji uzyskają trzy najlepsze drużyny.

Kadra Ślęzy – Bianka Raduj, Oliwia Szewczyk, Julia Zonenberg, Julia Ciesielska, Wiktoria Gąsiorek, Wiktoria Gazda, Zuzanna Janus, Maja Wilk, Natalia Zonenberg, Julia Guzek, Kaja Król.