MMP U19 w Futsalu – Ślęza pojedzie na finałowy turniej do Krakowa

Ślęza Wrocław zwyciężyła w rozegranym w Głogówku turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 w Futsalu Kobiet i awansowała do zawodów finałowych.

 

Ślęza nie jechała do Głogówka w roli faworyta, bo wszak była jedynym w gronie uczestników tych zawodów klubem, który nie uczestniczy w rozgrywkach ligowych w futsalu. Trzeba też zaznaczyć, że w naszym zespole zagrały zaledwie trzy zawodniczki z górnego rocznika dla tej kategorii wiekowej. Mimo to 1KS spisał się doskonale, zapewniając już sobie awans po dwóch pierwszych, bardzo wysoko wygranych meczach. W ostatnim, Ślęza zremisowała z gospodarzem turnieju, Rolnikiem B. Głogówek.

Trener Violetta Biegańska – Po 2 latach zespół Ślęzy Wrocław ponownie uzyskał awans do turnieju finałowego w najstarszej kategorii wiekowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w grudniu w Krakowie. W turnieju eliminacyjnym zmierzyliśmy się z zespołami Unii Opole, Plon Błotnica Strzelecka oraz gospodarzem Rolnikiem Głogówek. Pierwszy mecz z Opolem początkowo bardzo chaotyczny i wyrównany, ale Ślęza bardzo szybko wskoczyła na odpowiednie tory zdobywają trzy bramki w pierwszej połowie i dokładając kolejne trzy trafienia w drugiej części spotkania i wynikiem 6:0 rozpoczynamy bój o awans. Kolejny mecz z wyraźną dominacją nad zespołem Plonu i zamknięciem przeciwniczek na swojej połowie. 20:0 odzwierciedla przebieg całego spotkania. Ostatni mecz turnieju przyniósł najwięcej emocji. Gospodynie potrzebowały remisu lub wygranej do awansu, my ten awans miałyśmy zapewniony. Mecz od początku obfitował w akcje z obu stron – obite słupki oraz dobre interwencje bramkarek – tempo gry nie pozwalał na chwilę przestoju. Jako pierwsze do bramki trafiły Ślęzanki po uderzeniu Asi Janik. Jednak krótka była radość z prowadzenia – z rzutu rożnego na 1-1 strzela Rolnik Głogówek i takim wynikiem mimo szturmu bramki gospodyń kończy się to spotkanie. Zespół z małym niedosytem, ale ogólnym  zadowoleniem z gry melduje wykonanie zadania i szykujemy formę na finały.

Wyniki :

Plon Błotnica Strzelecka – Rolnik B.Głogówek 0:8
Ślęza Wrocław – Unia Opole 6:0
Plon – Ślęza 0:20
Rolnik – Unia 0:0
Plon – Unia 0:19
Rolnik – Ślęza 1:1

Tabela

1. Ślęza Wrocław 7 27-1
2. Rolnik B.Głogówek 7 9-1
3. Unia Opole 4 19-6
4. Plon Błotnica Strzelecka 0 0-47

Ślęza – Natalia Skużybut, Bianka Raduj, Marta Wypych, Katarzyna Gaber, Oliwia Szewczyk, Zuzanna Walczak, Wiktoria Tyza, Joanna Janik, Karina Kruk, Sandra Słota.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 3-5 grudnia w Krakowie. Zanim zostanie on rozegrany, wcześniej czekają na emocje związane z turniejem eliminacyjnym I fazy w kategorii U17, który rozegrany zostanie 27 lub 28 listopada, również w Głogówku.